DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

RDLP Krosno: Przetarg na drewno cenne

Lasy Państwowe

Autor: Edward Marszałek
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2005-02-28


25 lutego - tradycyjnie już w ostatni piątek lutego – w siedzibie Nadleśnictwa Brzozów nastąpiło rozstrzygnięcie największego w Polsce przetargu na drewno cenne.

W tym roku o prawo zakupu 2190 metrów sześciennych drewna ubiegały się 23 firmy. Większość z nich to krajowi producenci okleiny, ale byli również kupcy z Austrii, Estonii, Niemiec i Słowacji. Sprzedano 97 % wystawionego drewna, osiągając średnią cenę 1067 złotych. Najwięcej sprzedano buka – 1290 metrów sześciennych. Wciąż największym wzięciem cieszy się jednak jawor, który osiągnął cenę średnią 1700 złotych. Sprzedano go 384 metry sześcienne. Nie padły w tym roku rekordy cenowe.

- Osiągnięta na submisji cena średnia jest niższa od ubiegłorocznej, ale biorąc pod uwagę spadek kursu euro, trzeba ją uznać za bardzo zadowalającą – mówi dyrektor Jan Kraczek RDLP w Krośnie. – Godnym odnotowania jest fakt, że tegoroczna submisja miała wymiar nie tylko handlowy. Naszym gościom zaprezentowaliśmy Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku oraz muzeum ikon, traktując to jako dobry sposób promocji naszego regionu na zewnątrz.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz