/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Producent pelletu kupuje fabrykę płyt MDF

Autor: dja
Źródło: New England Wood Pellet
Data: 2009-08-18


New England Wood Pellet LLC poinformowała o podpisaniu wstępnej umowy dotyczacej zakupu od Norbord Inc. zakładu produkcji płyt MDF w Deposit (New York/USA). Na przejętych gruntach powstanie nowy zakład produkcji pellet o wydajności 100.000 ton granulatu rocznie..

Linia produkcji pelletu w zakładzie w SchuylerLinia produkcji pelletu w zakładzie w SchuylerFot. New England Wood Pellet

Firmy planują zamknięcie transakcji w listopadzie 2009r. Do tego czasu zakład będzie w dalszym ciągu wytwarzał płyty MDF.

Ze względu na swoje położenie, zakład w Deposit posiada atrakcyjne możliwości rozwoju związane z dużym zapotrzebowaniem rynku północno-wschodniego w zakresie dostaw pelletu, ugruntowanymi dostawami surowca drzewnego, doskonałym dostępem do autostrady i transportu kolejowego oraz wyjątkowej siły roboczej - powiedział Steven J. Walker, Prezes i Dyrektor zarządzający New England Wood Pellet

 

Firma planuje zakończyć budowę zakładu produkcji pellet w czwartym kwartale 2010r. Pełna zdolność produkcyjna fabryki, szacowna na 100.000 ton rocznie, zostanie osiągnięta w pierwszej połowie 2011r.. Bezpośrednio przy produkcji pelletu pracować będzie 20 osób. Łącznie z działami zaopatrzenia, transportu i sprzedaży stworzone zostanie ok. 100 miejsc pracy.

Według New England Wood Pellet popyt na paliwa drzewne będzie na amerykańskim rynku w dalszym ciągu wzrastać. Związane to będzie z coraz większym popyt na odnawialne źródła energii ze strony świadomych ekologicznie klientów oraz rządowej polityki mającej na celu uniezależnienie się od importowanych surowców energetycznych i promowanie źródeł energii o niskiej emisji do atmosfery szkodliwych związków. Nowoczesne piece i kotły zasilane pelletem są czystą, o wysokiej wydajności, metodą ogrzewania lokali mieszkalnych, handlowych i przemysłowych.

Założona w 1992r. New England Wood Pellet LLC posiada obecnie dwa zakłady produkcyjne w Jaffrey (New Hampshire/USA) i Schuyler (New York/USA). Według prognoz, firma dostarczy w 2009r. ok. 155.000 ton pelletu co czyni ją największym producentem w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych.

Producent pelletu kupuje fabrykę płyt MDF (Zdjęcia: 2)

Linia produkcji pelletu w zakładzie w SchuylerDostawa pelletu

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA