/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Lustrzany błysk pod stopami - podłogi lakierowane na wysoki połysk

Komfort

Autor:
Źródło: Komfort
Data: 2009-08-14


Nastał czas dla lubiących efektowne dodatki w aranżacji wnętrz. Połyskujące elementy wystroju są dziś modne. Do popularnych w zeszłym sezonie dywanów ze złotą nitką dołączyły podłogi na wysoki połysk.

Deska barlinecka Dąb Family lakierowana na wysoki połyskDeska barlinecka Dąb Family lakierowana na wysoki połyskFot. Komfort

Firma Sklepy KOMFORT stale uaktualnia ofertę produktów, dostosowując ją do panujących w branży trendów. W swojej kolekcji posiada kilkadziesiąt wzorów podłóg na wysoki połysk.
 
Połyskujące podłogi (z ang. high gloss) to kontynuacja trendu popularnego w wykończeniu wnętrz w latach 70 i 80 ubiegłego stulecia. Meble na wysoki połysk zagościły wtedy w naszych salonach. Dzisiaj wracają do łask, nie tylko w postaci szafek do pokoju czy kuchni, ale także jako podłogi na wysoki połysk. Lśniące posadzki, w których można przejrzeć się niemalże jak w lustrze, są przejawem luksusu i dobrego smaku.

Skąd ten błysk?
Dab FamilyEfekt wysokiego połysku można uzyskać przynajmniej na dwa sposoby. Po pierwsze błyszcząca deska czy panel może być pokryta wieloma warstwami lakieru akrylowego, utwardzanego promieniami UV. Tak zabezpieczona podłoga pięknie wygląda i jest łatwa w utrzymaniu – na co dzień wystarczy tylko ścierać kurz, a czasem przetrzeć ją specjalnym płynem do podłóg lakierowanych. Połyskująca deska gwarantuje również wytrzymałość powłoki na uszkodzenia mechaniczne. Lakier tworzy mocną i twardą osłonę, dzięki której podłoga chroniona jest jak pod szczelnym pancerzem.

Podobną trwałość posiadają panele podłogowe My Dream i My Art. Do nabycia w sklepach KOMFORT w kilkunastu kolorach; od białego, poprzez odcienie beżu, brązu, aż po barwy wiśni. Tu jednak wysoki połysk uzyskuje się dzięki użyciu polimeru w procesie produkcji paneli, a nie jak wcześniej poprzez lakierowanie. Technologia ta, to absolutna nowość na rynku. Dzięki zastosowaniu polimeru połyskująca powierzchnia jest tak równa, że ani oko, ani dłoń nie dostrzeże na niej żadnych fałd. Ponadto jak zapewniają jej producenci, panele z kolekcji My Art i My Dream to podłogi do zadań specjalnych. Nie groźne im są nawet pazury kota czy szpilki żony. Bo użyta podczas produkcji technologia zapewnia również, że błysk na podłodze pozostanie nienaruszony przez lata, bez zarysowań czy wgniecień.

Dla kogo?
Posadzka o wysokim połysku to idealne rozwiązanie dla eleganckich i reprezentacyjnych wnętrz. Ale nie tylko. Wysoki połysk może znakomicie podnieść prestiż i nadać nowego charakteru również mniejszym mieszkaniom. Projektanci wnętrz chętnie sięgają po tego typu podłogę łącząc ją z minimalistycznymi i nowoczesnymi elementami wystroju, takimi jak chrom czy szlifowany beton oraz z chłodną kolorystyką ścian. Podłoga stanowi wówczas niespodziewany, dekoracyjny i „ciepły” element wnętrza. Ciekawostką natomiast jest fakt, że posadzka ta może także posłużyć jako dodatkowe, bardzo odporne na uszkodzenia, lustro. Na przypominającym taflę szkła panelu załamujące się światło tworzy pobłyskujące refleksy – stopień odbicia światła na tego typu wykończeniu podłogi wynosi nawet 95%, podczas gdy 100% oznacza już powierzchnię lustrzaną.

Za ile?
Ceny podłóg na wysoki połysk dostępnych w sieci KOMFORT wahają się od 90 zł do 179. I tak podłogi drewniane z gatunków rodzimych tj. dąb czy jesion z kolekcji firmy Barlinek – kosztują 169 zł, nabłyszczane podłogi bambusowe to wydatek 119 zł za m2, a panele firmy Classen można kupić za 109 zł. Kolekcja My Art i My Dream to natomiast wydatek 89,95 i 179,90 zł. Ceny zależne są od grubości panelu, jego klasy ścieralność, a w przypadku podłóg drewnianych od użytego do ich produkcji materiału.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz