/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

REMA Reszel: Czterech chętnych na producenta pilarek do drewna

Drewno.pl

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: Drewno.pl
Data: 2009-08-13


W odpowiedzi na publiczne zaproszenie do negocjacji w sprawie nabycia akcji Skarbu Państwa w spółce REMA S.A. z siedzibą w Reszlu nadeszły cztery odpowiedzi.

Pilarka tarczowa DMMS-40 z linii Rema SpecialPilarka tarczowa DMMS-40 z linii Rema SpecialFot. Rema

REMA SA jest jednym z największych w Polsce producentów obrabiarek do drewna i materiałów drewnopochodnych  o tradycjach w dziedzinie przemysłu maszynowego sięgających 1931 r. Od 1963 r. specjalizuje się w produkcji obrabiarek do drewna. Przez wiele lat obecności na rynku, obrabiarki REMA zyskały wśród użytkowników krajowych i zagranicznych, opinię obrabiarek o solidnej konstrukcji, wytrzymałych i gwarantujących wysokie parametry obróbki. Doskonałą renomę i wysoką pozycję rynkową zyskała zwłaszcza linia pilarek formatowych, począwszy od modeli DMMA-35, poprzez DMMC-40, DMMD-40 a obecnie DMMS-40. Niektóre starsze modele pilarek nadal można spotkać w zakładach meblarskich, gdzie z powodzeniem służą celom do których zostały zaprojektowane, pomimo upływu 30 lat od ich wyprodukowania.

Zainteresowanie zakupem akcji spółki REMA wyraziły: JAROMA S.A. z siedzibą w Jarocinie,  Pan Feliks Drozdowski – osoba fizyczna, STALMOT Sp. z o.o. z siedzibą w Nidzicy, oraz COMPLEX S.A. z siedzibą w Łodzi.

Jaroma to firma powszechnie znana na rynku obrabiarek do drewna. Nazwisko Drozdowski również nie jest obce branży drzewnej, jednak w tym przypadku nie chodzi o osobę związaną z producentem traków taśmowych.

Stalmot to producent okuć do mebli tapicerowanych. Firma działa od 19 lat i jest jednym z liderów tej branży. W ofercie spółki znajdują się m.in. mechanizmy foteli, stelaże metalowe, podnośniki oraz nogi i akcesoria meblowe.

Complex jest jednym z wiodących producentów i dystrybutorów łożysk i części maszyn na rynku polskim i środkowoeuropejskim. Od pewnego czasu firma dywersyfikuje swoją działalność. Na początku lipca b.r. Complex podpisał warunkową umowę kupna od Agencji Rozwoju Przemysłu  80% akcji spółki Zakłady Elektromaszynowe Elektronarzędzia CELMA S.A. z Goleszowa - jedynego polskiego producenta elektronarzędzi oraz 100% akcji spółki  CELMA TOOLS S.A. - zajmującej sie dystrybucją narzędzi marki CELMA.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz