/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Klose: Gabinet w stylu Quattro

Klose

Autor:
Źródło: Klose
Data: 2009-08-13


Nowoczesna linia wzornicza Quattro została rozszerzona o meble do gabinetu. Proste, a zarazem dopracowane w każdym szczególe meble to oferta dla tych osób, które cenią wysoką jakość wykonania oraz funkcjonalność form.

Meble gabinetowe QuattroMeble gabinetowe QuattroFot. Kolekcja Mebli Klose

Stylowa nowoczesność w gabinecie
Kolekcja Mebli Klose wzbogaciła linię wzorniczą Quattro o meble do gabinetu. Proste kształty brył o wyważonych proporcjach, z wyraźnie zaznaczonymi układami pionowych i poziomych elementów oraz rozwiązania konstrukcji zwiększające komfort użytkowania to cechy charakterystyczne tych mebli. Kolekcja zaprojektowana została w dwóch wersjach: Quattro oraz Quattro alu z aluminiowymi aplikacjami. Wykonana z drewna bukowego oraz okleiny bukowej dostępna jest w wielu wariantach wybarwieniach m.in.: buk koniakowy, buk sahara, buk kolonialny oraz buk/orzech włoski. Zróżnicowana gama kolorystyczna – od odcieni jasnych po ciemne umożliwia wybór mebli najlepiej odpowiadających naszym potrzebom i upodobaniom kolorystycznym. Bezwonny, wodny lakier pokrywający meble Klose dodatkowo podkreśla piękno faktury drewna. Naturalne kolory mebli z kolekcji Quattro wpisują się w nurt dostrzegalny w projektach mebli skrzyniowych prezentowanych na targach w Mediolanie.

Praktycznie i z klasą

Nawet jeśli nie dysponujemy odpowiednimi warunkami powierzchniowymi by cieszyć się własnym gabinetem powinniśmy zadbać o odpowiednią aranżację „naszego miejsca pracy”.

Biurko, wygodne krzesło lub fotel oraz pojemne regały to niezbędne elementy wystroju przestrzeni łączącej najczęściej funkcję gabinetu i domowej biblioteki. W zestawie Quattro znajdziemy małe i duże regały z otwartymi półkami, szafki z osłoniętymi drzwiami półeczkami oraz z pojemnymi szufladami, wytrzymałe biurko, a także praktyczny stolik na drukarkę lub skaner. Wysoka jakość wykończenia dostrzegalna jest w każdym detalu. Gładkie fronty drzwiczek i szuflad w bezuchwytowej wersji mebli idealnie komponują się z prostymi formami szafek. Dla zwolenników bardziej tradycyjnych rozwiązań zestaw Quattro dostępny jest również w wersji z uchwytami. Zastosowany specjalny system prowadnic oraz zawiasów – typu „silent”, umożliwia bezdźwięczne zamykanie drzwi i szuflad, eliminując hałas związany z użytkowaniem mebli. Na uwagę zasługują również doskonałej jakości materiały obiciowe, w szczególności nowoczesna tkanina Novalife. Jej specjalnie opracowana struktura nie wchłania zabrudzeń. Z łatwością usuniemy z niej wszelkiego rodzaju plamy używając do tego jedynie wody i miękkiej ściereczki.

Projektując fotele i krzesła do gabinetu firma Klose zadbała również o ergonomię – tworząc meble wygodne, a jednocześnie pomagające utrzymać prawidłową pozycję, chroniąc użytkownika przez skutkami niewłaściwego ułożenie ciała podczas siedzenia. Dzięki współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym oraz Katedrą Chorób Serca w Poznaniu zaprojektowano oparcia idealnie podtrzymujące kręgosłup. Odpowiednio dobrana twardość siedziska doskonale amortyzuje nasz ciężar, a optymalna głębokość zapewnia prawidłowe podparcie pleców, odciążając nasz kręgosłup.

Dobrze oświetlony
Oświetlenie to ważny element dekoracyjny, kreujący odpowiedni nastrój. Jednak w przypadku gabinetu powinniśmy przede wszystkim wybierać światło funkcjonalne. Urządzając domowy pokój do pracy pamiętajmy o kilku zasadach. Jeżeli w gabinecie jest światło dzienne – nasze biurko powinno zostać tak ustawione aby światło padało z lewej strony – jeżeli jesteśmy praworęczni, lub z prawej strony – gdy jesteśmy leworęczni. W przypadku światła sztucznego – najważniejsza jest lampka biurko. Ustawiamy ją a analogiczny sposób (po lewej stronie dla osoby praworęcznej, z prawej dla leworęcznej). Dodatkowym oświetleniem warto także podświetlić biblioteczkę. W przypadku mebli do gabinetu z linii Quattro firma Klose pomyślała również o tym - proponując do wybory oświetlenie halogenowe oraz oświetlenie półek microline z możliwością regulacji natężenia światła.

Klose: Gabinet w stylu Quattro (Zdjęcia: 3)

Meble gabinetowe QuattroMeble gabinetowe QuattroMeble gabinetowe Quattro

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz