/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Finowie negocjują w sprawie rosyjskiego cła na surowiec drzewny

PAP

Autor: skrót dja
Źródło: PAP
Data: 2009-08-11


Współpraca gospodarcza była głównym tematem rozmów prezydentów Rosji i Finlandii, Dmitrija Miedwiediewa i Tarji Halonen w Soczi (Rosja) nad Morzem Czarnym. Spotkanie odbyło się z inicjatywy strony fińskiej.

Surowiec brzozowySurowiec brzozowyFot. Drewno.pl

Rozmowy dotyczyły m.in. współpracy w przemyśle drzewnym. Finlandia stara się nakłonić Rosję do odstąpienia od planów drastycznego podwyższenia cła wywozowego na drewno, gdyż może to doprowadzić do upadku fińskiego przemysłu celulozowo-papierniczego. Finlandia, obok Chin, jest największym importerem surowca drzewnego z Rosji.

Rząd Rosji zamierza od 1 stycznia 2010 roku podnieść taryfę na eksport drewna do poziomu 80 proc. wartości celnej surowca, jednak nie mniej niż do 50 euro za metr sześcienny. Pierwotnie cło miało zostać podniesione od 1 stycznia 2009r. jednak wskutek dotychczasowych rozmów zostało odłożone w czasie.

W poniedziałek podczas spotkania Miedwiediewa z liderami partii politycznych reprezentowanych w Dumie Państwowej, niższej izbie rosyjskiego parlamentu, padła nawet propozycja wprowadzenia moratorium na eksport drewna z Rosji.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz