/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Olej do drewna Valtti Wood Oil – drewno chronione od środka

Tikkurila

Autor:
Źródło: Tikkurila
Data: 2009-08-08


Olejowanie jest skuteczną i od lat znaną metodą ochrony drewna użytkowanego na zewnątrz. Valtti Wood Oil, specjalistyczny olej marki Tikkurila, skutecznie i kompleksowo chroni drewno przed wilgocią, zarysowaniami i działaniem promieniowania UV.

Olejowanie chroni drewno narażone na działanie czynników atmosferycznychOlejowanie chroni drewno narażone na działanie czynników atmosferycznychFot. Tikkurila

Domy, szopy, tarasy i sprzęty ogrodowe wykonane z drewna to powszechny stan rzeczy na terenach wiejskich i podmiejskich w Finlandii. Tam też od lat stosuje się do konserwacji oleje naturalne, jako najlepiej sprawdzające się impregnaty w surowych warunkach skandynawskich zim.

Współczesne, nowoczesne preparaty do ochrony do drewna muszą spełniać dodatkowe role. Nie tylko doskonale chronią drewno przed wilgocią, uszkodzeniami mechanicznymi i działaniem promieniowania słonecznego, ale również podkreślają piękno tego naturalnego materiału, szczególnie gdy istotne jest zachowanie unikatowego rysunku słojów.

Jedynie sprawdzone preparaty do ochrony drewna dają pewność, że na długo zachowa ono swoje walory i właściwości. Jest nim na pewno olej Valtti Wood Oil marki Tikkurila. Istotą działania produktu jest fakt, iż wnika on w głąb wierzchniej warstwy drewna i chroni je od środka. Środek nie tworzy przy tym zewnętrznej warstwy, dzięki czemu pory drewna pozostają otwarte, przez co zachowana jest wymiana powietrza. Jednocześnie Valtti Wood Oil sprawia, że woda nie wsiąka w strukturę drewna, tylko spływa po jego powierzchni, co skutecznie zabezpiecza drewniane konstrukcje przed długofalowym, niszczącym wpływem wilgoci.

Dodatkowym działaniem Valtti Wood Oil jest zapobieganie zabrudzeniom, wysychaniu oraz pękaniu powierzchni. Co więcej, produkt nie łuszczy się nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach i nie skleja kantów desek, przez co nie dopuszcza do powstawania dużych szczelin. Dlatego też, olej bardzo dobrze sprawdza się na drewnianych schodach, tarasach oraz meblach ogrodowych.

Valtti Wood Oil jest łatwy w aplikacji − wystarczy użyć pędzla lub gąbki. Jeśli zewnętrzne elementy drewniane wystawione są na działanie deszczu czy śniegu, warto co 6 miesięcy wetrzeć nową warstwę oleju. W przypadku punktowych uszkodzeń mechanicznych można poddać renowacji jedynie fragment powierzchni, co nie pozostawi odbarwień w stosunku do całości. Produkt może być stosowany do natłuszczania powierzchni drewnianych pozostających na zewnątrz i zrobionych z twardego impregnowanego drewna liściastego, po obróbce cieplnej, jak również surowego.

Paleta kolorów Valtti Wood Oil zawiera 40 odcieni, które są transparentne, dzięki czemu nie zakryją unikatowego rysunku drewna. Produkt wręcz wydobywa naturalną barwę drewna i podkreśla jego szlachetny wygląd.

Działanie Valtti Wood Oil sprawia, że drewniane sprzęty, domy i tarasy są odporne na niszczące działanie czynników atmosferycznie, biologicznych i mechanicznych.

Valtti Wood Oil
Kolorystyka bezbarwny + kolory z karty Tikkurila Semi-Transparent Wood Finishes
Wydajność ok. 5 m2 / l (w zależności od porowatości drewna)
Czas schnięcia ok. 5 h
Opakowanie 0,9 l; 2,7 l
Cena brutto 57,37 zł / 0,9 l

Atuty produktu:
• zapobiega brudzeniu, wysychaniu i pękaniu powierzchni drewna
• nie łuszczy się i nie błyszczy
• chroni drewno przed wilgocią
• nie tworzy zewnętrznej powłoki.


*****
Tikkurila to fiński producent farb należący do międzynarodowej Grupy Tikkurila o ponad 140-letniej tradycji w branży. Od 1998 roku na rynku polskim, jako jeden z pierwszych rozpoczął proces tworzenia sieci mieszalni farb, w których możliwa jest realizacja indywidualnych upodobań kolorystycznych nawet najbardziej wymagających klientów.
Na świecie marka cieszy się dużym zaufaniem profesjonalistów oraz klientów indywidualnych. Znana jest również ze względu na swoje zaangażowanie w szeroko rozumianą działalność proekologiczną oraz ścisłe przestrzeganie norm i dyrektyw obowiązujących w tej dziedzinie.

Olej do drewna Valtti Wood Oil – drewno chronione od środka (Zdjęcia: 2)

Olejowanie chroni drewno narażone na działanie czynników atmosferycznychValtti Wood Oil

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz