/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Inwestycja Com.40 wśród największych inwestycji typu greenfield w USA

PAIiIZ

Autor:
Źródło: PAIiIZ
Data: 2009-08-07


Amerykańska Organizacja Inwestycji Zagranicznych (Organisation for International Investment) w kolejnym rocznym raporcie podsumowała napływ inwestycji zagranicznych typu "greenfield" do USA w roku 2008. Na trzecim miejscu wśród największych projektów znalazła się inwestycja polskiej firmy Com.40, która w przeciągu 7 lat przeznaczy 36,3 mln dolarów na budowę fabryki w Danville w stanie Wirginia i zatrudni w niej 800 nowych pracowników.

Narożnik Lena z oferty Com.40Narożnik Lena z oferty Com.40Fot. Com.40

Raport Organizacji Inwestycji Zagranicznych zawiera podsumowanie napływu BIZ do Stanów Zjednoczonych w 2008 r. Ich łączna wartość wyniosła w ubiegłym roku 36,6 mld dolarów. Wśród inwestycji w kategorii projektów typu greenfield raport wymienia dziesięć największych projektów. Dwa pierwsze miejsca zajmują odpowiednio: inwestycja arabskiej firmy Advanced Technology Investment o wartości 2,8 mld dolarów oraz BMW o wartości 100 milionów dolarów. Trzecią pozycję zajmuje inwestycja polskiej firmy Com.40.   

Spółka Com.40 Limited z siedzibą w Nowych Skalmierzycach w Wielkopolsce planuje zainwestować ponad 36 mln dolarów w fabrykę materacy i elementów mebli. Produkty z nowego zakładu zlokalizowanego w Danville w stanie Wirginia będą dostarczane dla Grupy IKEA w Ameryce Północnej. Polska firma zawarła porozumienie, na podstawie którego już obecnie dostarcza Grupie IKEA większość swojej produkcji w Polsce. Docelowe zatrudnienie w amerykańskiej fabryce wyniesie w ciągu najbliższych siedmiu lat około 800 osób.

COM.40 Limited sp. z o.o. należy do grupy spółek Bogdana Kaczmarka (właściciela m.in. marki odzieżowej Big Star, producenta foteli biurowych PROFIm, producenta akcesoriów i półfabrykatów meblowych z drewna AB Wood Sławno, producenta mebli drewnianych AIB Starachowice) i jest jednym z największych producentów mebli tapicerowanych w Polsce.

Com.40 sprzedaje swoją produkcję w największych miastach Polski oraz na rynkach Wielkiej Brytanii, Francji, Belgii, Holandii, Szwajcarii i Niemiec. W Nowych Skalmierzycach pracuje ponad 1800 pracowników.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

dopiero teraz to widze. Imponujaca inwestycja w USA. Ktos z Was wie jak im tam ...

idzie? - IKEA tez niedawno postawila tam swoje pierwsze zaklady produkcyjne.

Wrinks [166]Odpowiedz na ten komentarz2016-07-27 01:29:17

Zgłoś nadużycie

Idź albo zadzwoń do kogoś w tej firmie, to się dowiesz...

..jak im tam idzie. Kontakt zapewne masz...

Janosik [64]Odpowiedz na ten komentarz2016-07-28 21:21:17

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz