/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Zarząd Centrozapu dokupił akcji spółki

Centrozap

Autor: dja
Źródło: Centrozap
Data: 2009-08-04


CMS SA poinformował o zakupie 15 mln akcji Centrozap SA, stanowiących 8,6% kapitału giełdowej spółki.

Centrozap rozpoczął wycinkę lasów pod budowę zakładu przerobu drewna.Centrozap rozpoczął wycinkę lasów pod budowę zakładu przerobu drewna.Fot. Centrozap

Zakupu dokonano 31 lipca w ramach transakcji pozagiełdowych po cenie 0,96 za akcję. W jej wyniku CMS zwiększył swoje zaangażowanie w Centrozapie do 13,85% głosów na walnym. 

Według komunikatu zwiększenie zaangażowania ma na celu długoterminowe umacnianie pozycji w akcjonariacie Centrozapu w aspekcie jego dalszego rozwoju i realizacji Projektu inwestycyjnego na rynku drewna w Republice Komi. Ma również znaczenie  ze względu na współpracę z nowym inwestorem - amerykańskim funduszem GEM.

CMS SA poinformował, że nie wyklucza dalszego zaangażowania się w Centrozap SA a tym samym zwiększania stanu posiadania w akcjonariacie w okresie najbliższych 12 miesięcy.

CMS SA jest spółką należącą do członków zarządu Centrozap SA. Prezes Centrozapu - Ireneusz Król posiada w niej 33,4%, a wiceprezesi Mariusz Jabłoński i Adam Wysocki po 33,3% kapitału zakładowego i głosów na Walnym Zgromadzeniu.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz