/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Paged połączył meblowe spółki

Paged

Autor: dja
Źródło: Paged
Data: 2009-08-04


Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej wydał postanowienie o połączeniu Paged Meble SA z siedzibą w Jasienicy (spółka przejmująca) i Meble Jarocin-Biura i Hotele Sp. z o.o. z siedzibą w Jarocinie.

Kolekcja Carina - Nowość w ofercie Paged MebleKolekcja Carina - Nowość w ofercie Paged MebleFot. Paged Meble

Połączenie spółek zostało przeprowadzone w trybie art. 492 §1 pkt 1) Kodeksu spółek handlowych, tj. poprzez przeniesienie całego majątku Meble Jarocin-Biura i Hotele Sp. z o.o. na Paged Meble S.A., bez podwyższania kapitału zakładowego Paged Meble S.A. i bez wydawania akcji Paged Meble SA w zamian za udziały Meble Jarocin-Biura i Hotele Sp. z o.o. oraz z zastosowaniem procedury uproszczonej wynikającej z art. 516 §6 Kodeksu spółek handlowych.

W związku z powyższym zgodnie z przepisami art. 494 Kodeksu spółek handlowych spółka przejmująca wstępuje z dniem połączenia we wszystkie prawa i obowiązki spółki przejmowanej, zaś spółka przejmowana zostanie z mocy przepisów art. 493 §5 Ksh wykreślona z rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego.

Meble Jarocin-Biura i Hotele Spółki z o.o. była spółką w 100% zależną od Paged Meble SA, będącej z kolei spółką w 100% zależną od Paged SA.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz