/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Stolbud Włoszczowa: Rośnie eksport na rynki wschodnie

Stolbud Włoszczowa

Autor:
Źródło: Stolbud Włoszczowa
Data: 2009-08-02


Produkty Stolbudu Włoszczowa nabywa coraz więcej klientów za granicą. W rezultacie pomimo spowolnienia gospodarczego Stolbud realizuje plany sprzedażowe na zagranicznych rynkach.

Drewniane okna CapitalDrewniane okna CapitalFot. Stolbud Włoszczowa

Od początku tego roku firma rozpoczęła ekspansję na rynki wschodnie, w tym szczególnie rosyjski. Przez blisko pół roku ciężko pracowaliśmy nad rozpoznaniem potrzeb konsumentów na wschodnich rynkach – mówi Łukasz Janik, kierownik Działu Eksportu Stolbud Włoszczowa S.A. Prowadziliśmy rozmowy handlowe, przygotowywaliśmy oferty, analizowaliśmy specyfikę rynku. Teraz mamy tego widoczne efekty.

W Rosji największym zainteresowaniem cieszą się okna drewniane Capital. Klienci doceniają ich stabilną konstrukcję i doskonałe parametry izolacyjności termicznej oraz akustycznej.  Ponadto w Rosji i krajach nadbałtyckich uznaniem cieszą się okna skandynawskie (wykonane z drewna i otwierane, inaczej niż popularne w Polsce okna, na zewnątrz). Odbiorcy cenią w oknach skandynawskich odporność na  ekstremalne warunki atmosferyczne i wysoką funkcjonalność - dodaje Łukasz Janik.

Liczba zamówień eksportowych trafiających do włoszczowskiego producenta systematycznie rośnie. Jak mówi kierownik Działu Eksportu Stolbudu - dzięki dużemu zainteresowaniu nie tylko realizujemy plan sprzedaży na rynki zagraniczne ale również mamy perspektywę jego przekroczenia.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA