/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Pierwsza w USA wytwórnia pelletów z certyfikatem FSC

NEPCon / Rainforest Alliance

Autor:
Źródło: NEPCon / Rainforest Alliance
Data: 2009-07-20


Curran Renewable Energy jest pierwszą w USA firmą produkującą pellety z biomasy, która otrzymała certyfikat kontroli pochodzenia produktu FSC. Tym samym stała się pionierem w dziedzinie produkcji biopaliwa opartej na odpowiedzialnej gospodarce leśnej.

Pellet w workachPellet w workachFot. Curran Renewable Energy

Patrick Curran, Prezes i Dyrektor Generalny Curran Renewable Energy powiedział: "W ciągu ostatnich kilku lat zauważyliśmy rosnące zapotrzebowanie na włókna certyfikowane FSC zarówno w przemyśle papierniczym, jak i innym, związanym z surowcem drzewnym. Sądzimy, że zapotrzebowanie to przeniesie się również na rynek granulatu z odpadów drzewnych (pelletów). Oczekujemy, że dzięki certyfikacji staniemy się bardziej konkurencyjni na tym rynku".

Energia oparta na drewnie
Oczekiwanie amerykańskiej firmy wydaje się dobrze uzasadnione. Biopaliwa uważa się obecnie za ekologiczną i neutralną pod względem zwiększania ilości dwutlenku węgla w atmosferze alternatywę dla paliw kopalnianych. Tym niemniej, pojawiły się wątpliwości związane z przekształcaniem naturalnych lasów tropikalnych w uprawy oleju palmowego i innych biopaliw. Przekształcanie wywiera ogromny, negatywny wpływ na dziką przyrodę.

Konflikt ten może zostać rozwiązany dzięki użyciu do produkcji biopaliwa odpadów drzewnych pochodzących z obszarów leśnych, gdzie produkcja biopaliwa wspiera dobrą gospodarkę leśną, zamiast prowadzić do deforestacji.

Wióry drzewne często produkowane są z odpadów drzewnych, które nie nadają się do wykorzystania komercyjnego w inny sposób. Produkcja pelletów drzewnych umożliwia zatem właścicielom leśnym wykorzystanie zasobów bardziej efektywnie, bez dodatkowych wycinek. Certyfikowane FSC/Rainforest Alliance pelety firmy Curran Renewable Energy produkowane są z włókna drzewnego pochodzącego z lokalnych lasów certyfikowanych FSC.

"W związku z globalnym niepokojem dotyczącym paliw kopalnianych, rządy państw i przedsiębiorcy poszukują odnawialnych, alternatywnych źródeł energii", wyjaśnia Richard Donovan, Dyrektor ds. gospodarki leśnej Rainforest Alliance. "Certyfikacja pierwszej w USA wytwórni pelletów z biomasy sprawiła, że system FSC objął nową gałąź przemysłu".

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA