/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Stelaż - niezbędny element wygodnego łóżka

Janpol

Autor:
Źródło: Janpol
Data: 2009-07-16


Często bywa, że budzimy się rano i wcale nie mamy ochoty odrywać głowy od poduszki. Winny tej sytuacji wcale nie musi być materac. Równie skutecznie komfortowy sen uniemożliwia źle dobrany stelaż

Najprostszy stelaż wykonany z oddzielnych listew sosnowych lub świerkowych, połączonych dwiema taśmami parcianymi zabezpieczonymi przed rozsuwaniem. Mogą być stosowane w łóżkach z bocznymi listwami nośnymi. Produkowane są od 80 do 140 cm szeroNajprostszy stelaż wykonany z oddzielnych listew sosnowych lub świerkowych, połączonych dwiema taśmami parcianymi zabezpieczonymi przed rozsuwaniem. Mogą być stosowane w łóżkach z bocznymi listwami nośnymi. Produkowane są od 80 do 140 cm szeroFot. Janpol

Kiedy planujemy zakup łóżka, zazwyczaj skupiamy się na wyborze materaca. Przede wszystkim musimy zadecydować o rodzaju jego wypełnienia, ponieważ każdy wkład posiada inne właściwości. Ponadto trzeba określić jego wielkość i twardość, która również nie pozostaje bez wpływu na jakość snu. Okazuje się jednak, że nawet najlepszy i najdroższy materac nie odda wszystkich swoich zalet, jeśli nie będzie prawidłowo „pracował”. Dlatego tak ważny jest dobrze dobrany stelaż, który amortyzując ugięcia materaca pomoże w pełni wykorzystać jego walory.

Wyregulować,
Na rynku możemy spotkać się ze stelażem regulowanym i takim, który regulacji nie posiada. Jeden jej rodzaj to ograniczniki znajdujące się w strefie biodrowej. Modyfikacja ich ustawień powoduje zmianę twardości i dopasowanie łóżka do indywidualnych preferencji. Poza tym wiele modeli ma podnoszone wezgłowie, dzięki któremu można wygodnie usiąść i zjeść rano śniadanie, a wieczorem poczytać książkę. Takie rozwiązanie ma zbawienny wpływ na nasz kręgosłup, zapobiega bowiem jego obciążeniu, które wynika z nieprawidłowego ułożenia ciała. - Wbrew pozorom tego samego efektu nie osiągniemy poprzez podparcie pleców poduszką, ponieważ przesuwa się ona pod wpływem naszych ruchów – mówi Marta Leśniawska z Fabryki Materacy Janpol. Ostatecznie wolimy zastygnąć w jednej pozycji, napinając i męcząc przy tym mięśnie, zamiast relaksować się wolną chwilą.

Osobom pracującym w pozycji stojącej oraz tym, które mają problemy z krążeniem, zaleca się odpoczynek z lekko uniesionymi nogami. Dla nich właśnie niezwykle przydatny jest kolejny typ regulacji stelaża: podnoszony podnóżek. Pozwala on swobodnie wyregulować kąt pod jakim będą odpoczywać nogi. Z wyżej położonych łatwiej odpływa krew, zmniejsza się prawdopodobieństwo powstania żylaków, a krążenie ulega poprawie.

Każdej zmiany ustawienia stelaża należy dokonać ręcznie, chyba, że tak jak stelaż Macedonia firmy Janpol, ma on regulację elektryczną. Takie rozwiązanie umożliwia zmianę ułożenia łóżka na pięciu płaszczyznach za pomocą pilota. - Dzięki temu, dobranie wygodnej pozycji następuje szybko i bez wysiłku – mówi Tomasz Goc Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu z Fabryki Materacy Janpol.

dopasować,
Ważne jest, aby nie łączyć starego stelaża z nowym materacem. – Przez tak prowizoryczną oszczędność sprawimy, że materac ulegnie deformacji i krócej będziemy mogli korzystać z jego walorów- zaznacza T. Goc z Janpolu. - Ponadto istnieje ryzyko, że przez takie połączenie utracimy prawa wynikające z tytułu gwarancji - dodaje. Przy osobnym zakupie materaca i stelaża musimy zwrócić szczególną uwagę na to, by ich dobór nie był przypadkowy. - Jeśli decydujemy się na materac dopasowujący się do kształtów ciała, tzn. kieszeniowy, lateksowy lub z tzw. „pianki leniwej”, powinniśmy dobrać do niego stelaż sprężynujący. Z kolei materac lateksowy i z wkładem multipocket, a także z „pianki leniwej” powinien współpracować ze stelażem sprężynującym, w którym odległość pomiędzy listewkami jest nie większa niż 4 cm – tłumaczy Tomasz Goc. W przypadku pozostałych materacy, z powodzeniem można wykorzystać stelaż, w którym odstępy między listwami nie przekraczają 8 cm.

Specjaliści z Fabryka Materacy Janpol nie zalecają swoim klientom łączenia materaca sprężynowego ze stelażem z regulacją wysokości zagłówka i podnóżka. Wyginanie materaca o takim wypełnieniu może bowiem poskutkować uszkodzeniem konstrukcji sprężyn.

…i odpocząć
Stelaż jest ważnym elementem łóżka i nie powinien być traktowany jak kilka zbitych ze sobą desek, ponieważ w znacznym stopniu wpływa na komfort naszego snu. Zachowanie odpowiednich odległości między listwami ułatwia wentylację materaca, dzięki temu wietrzenie sypialni daje jeszcze lepsze efekty. Oczywiście nie pozostaje to bez wpływu na utrzymanie higieny. Regulacja gwarantuje idealne dopasowanie do preferowanej przez nas pozycji, a wszystkie te elementy zebrane w całość zapewniają wygodę, bez której trudno wyobrazić sobie odprężający sen.

Stelaż - niezbędny element wygodnego łóżka (Zdjęcia: 7)

Najprostszy stelaż wykonany z oddzielnych listew sosnowych lub świerkowych, połączonych dwiema taśmami parcianymi zabezpieczonymi przed rozsuwaniem. Mogą być stosowane w łóżkach z bocznymi listwami nośnymi. Produkowane są od 80 do 140 cm szeroProsty stelaż z ramą wykonany z drewna sosnowego - Janpol TracjaStelaż ze sprężystymi listwami wykonanymi z klejonego warstwowo drewna bukowego. Elastyczne listewki sprawiają, że stelaż poprawia dopasowywanie się materaca do kształtu i ciężaru ciała, co zdecydowanie zwiększa komfort spania.  Janpol PatriaStelaż z listw sprężystych, z regulowaną  wysokością zagłówka i możliwością indywidualnego dopasowania twardości - Janpol AsyriaStelaż z listw sprężystych, z regulowaną  wysokością zagłówka i nóg. Umożliwia indywidualne dopasowanie twardości - Janpol BabilonKomfortowy stelaż ze elastycznych listw bukowych, szczególnie polecany do materacy lateksowych i kieszeniowych. Większa ilość listewek zapewnia bardzo dokładne rozłożenie ciężaru, dzięki czemu materac lepiej dopasowuje się do naturalnych ksztaRegulowany elektrycznie stelaż bukowy z elektryczną regulacją położenia 5 płaszczyzn pozwalającą dobrać optymalne położenie. Regulacja twardości listew w częsci lędźwiowej - Janpol Macedonia

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz