/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Centrozap ma 75 mln zł na inwestycje w Rosji

Centrozap

Autor: dja
Źródło: Centrozap
Data: 2009-07-11


Centrozap SA poinformował o zawarciu umowy z GEM Investment Advisers Inc. oraz GEM Global Yield Fund Limited dotyczącej udostępnienia spółce finansowania w wysokości do 75 mln zł w formie linii zaangażowania kapitałowego oraz wyemitowania dla GEM Global Yield Fund warrantów subskrypcyjnych uprawniających do ich zamiany na 11 mln sztuk akcji spółki emitowanych za cenę 1,35 złotych za jedną akcję, o łącznej wartości 14,850 mln zł.

Spółka będzie mogła podjąć decyzję o skorzystaniu z udzielonej linii zaangażowania kapitałowego w wybranym przez siebie momencie, w zależności od bieżących potrzeb kapitałowych, wykorzystując według własnego uznania kolejne transze udostępnionego finansowania. Spółka nie jest zobowiązana do pełnego wykorzystania limitu przyznanej linii zaangażowania kapitałowego.

Linia zaangażowania kapitałowego jest sprawdzonym rozwiązaniem przyjętym na rynku amerykańskim i brytyjskim, które tworzy elastyczny mechanizm umożliwiający dokonywanie podwyższenia kapitału zakładowego w wysokości i terminach, dopasowanych do zapotrzebowania spółki.

Istniejąca od 1991r. Grupa GEM z siedzibą w Wielkiej Brytanii, o kapitale 3,4 mld dolarów jest funduszem inwestycyjnym private equity działającą za pośrednictwem biur m.in. w Paryżu, Londynie, Hong Kongu oraz Nowym Jorku. Grupa przeprowadziła ponad 270 transakcji w 55 różnych krajach. Specjalizując się w inwestycjach prywatnych, Grupa GEM zajmuje się również inwestycjami w spółki giełdowe.

Grupa GEM prowadzi działalność zarówno na obszarze Stanów Zjednoczonych, jak i w innych krajach. Zakres tej działalności obejmuje wiele branż oraz struktur transakcyjnych. Inwestycje te zazwyczaj wiążą się z zaangażowaniem w akcje. GEM często zapewnia pełne finansowanie przedsięwzięć lub też działa jako inwestor wiodący.

Centrozap SA pozyskane środki przeznaczy na rozwój strategicznych obszarów działalności spółki oraz Grupy Kapitałowej, w tym w szczególności na realizację kolejnych etapów Projektu inwestycyjnego w zakresie budowy Zakładu Głębokiej Przeróbki Drewna w ramach "Programu Inwestycji Priorytetowych w dziedzinie zagospodarowania lasów Federacji Rosyjskiej" na terenie Republiki Komi.

Spółka poinformowała, że zależna od niej CentroWoodKom Sp. z o.o z siedzibą w Syktywkarze (Republika Komi, Federacja Rosyjska) otzrymała pozwolenia budowlanych dla obydwu działek inwestycyjnych w Kebaniolu oraz Syktywkarze dotyczących możliwości realizacji stanu zerowego w zakresie robót ziemnych oraz zbrojenia terenu o wartości ok. 10 mln Euro. Otrzymanie powyzszych zezwoleń oznacza rozpoczęcie zasadniczej części realizacji projektu tj. budowę zakładu przeróbki drewna i budowę bazy logistyczno-transportowej.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz