/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Meble łazienkowe - O czym warto pamiętać

Koło

Autor: oprac. dja
Źródło: Koło
Data: 2009-07-10


Łazienka, bardziej niż inne pomieszczenia w domu, narażona jest na częste zmiany wilgotności powietrza i temperatury. Powtarzające się gwałtowne wzrosty wilgotności oraz możliwość kontaktu drewnianych elementów z wodą sprawiają, że meblom łazienkowym stawia się bardzo wysokie wymagania. Większość spośród dostępnych obecnie na rynku wykonywana jest z płyt drewnopochodnych. Dlatego kupując meble do łazienki warto zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów.

Meble łazienkowe serii Nova - KołoMeble łazienkowe serii Nova - KołoFot. Koło

Rozwiązania przemyślane pod kątem konstrukcji, technologii wykonania i użytych materiałów umożliwiają długotrwałe oraz bezproblemowe korzystanie z mebli w łazienkach. Istotny jest prawidłowy dobór materiałów, przede wszystkim na korpusy mebli. Niektórzy producenci stosują materiały drewnopochodne - tzw. suchotrwałe, niezabezpieczone przed wpływem wilgoci. Jest to błąd, który bardzo szybko odbija się na klientach - użytkownikach mebli, zachęconych do zakupu przeważnie niską ceną. Tylko stosowanie materiałów wilgocioodpornych umożliwia prawidłowe funkcjonowanie mebli w trudnym środowisku łazienki.

Przy zakupie mebli warto zwracać uwagę na wykończenie ich powierzchni, która obok właściwości materiału ma zasadnicze znaczenie dla ochrony przed wilgocią. Szczególnie ważne jest wykończenie elementów frontowych - drzwi i fronty szuflad. Często pojawiają się meble (zwłaszcza w tańszym segmencie), które zabezpieczone są folią PCV. Jest to kolejny kompromis pomiędzy jakością a ceną. Jedynie użycie lakierów o specjalnych właściwościach gwarantuje wodoodporność powłoki, a w konsekwencji trwałość elementów. Najlepsi producenci, specjaliści w branży mebli łazienkowych, zwracają szczególną uwagę na staranne i dokładne wykończenie elementów frontowych. Najwyższej klasy zabezpieczenie to dwuskładnikowe wodoodporne lakiery poliuretanowe, których jakość i technologia nakładania gwarantują optymalną ochronę.

Kupując meble do łazienki należy zapytać sprzedawcę, czy są odpowiednio zabezpieczone i wykonane z materiałów wilgocioodpornych. Potwierdzenie będzie pomocne w wypadku ewentualnej reklamacji "spuchniętych" lub rozwarstwionych elementów mebli, ponieważ tradycyjne materiały drewnopochodne pod wpływem wilgoci pęcznieją, a po wysuszeniu nie wracają do poprzednich wymiarów. Użytkownicy nie muszą się obawiać o trwałość mebli łazienkowych KOŁO. Zostały one wykonane z materiałów odpornych na wilgoć, a ponadto zabezpieczone są przed atakiem grzybów i pleśni.

Tylna ścianka mebli nieustannie narażona jest na działanie wody skraplającej się z pary wodnej. Aby temu zapobiec w produktach KOŁO została ona cofnięta, dzięki czemu płyta nie ma kontaktu z mokrą ścianą.

Istotnym elementem mebli łazienkowych jest także klasa okuć. Przy okuciach niskiej jakości fronty szafek mogą opuszczać się na zawiasach, co powoduje nieestetyczny wygląd i dyskomfort użytkowania. Okucia w meblach Koło są najwyższej jakości, a drzwi szafek są zawsze równo ustawione dzięki możliwości precyzyjnej regulacji.

Meble łazienkowe - O czym warto pamiętać (Zdjęcia: 3)

Meble łazienkowe serii Nova - KołoPłyta wiórowa rozwarstwiona pod wpływem wilgociPłyta wiórowa wilgocioodporna

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz