/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Swarzędz Meble przegrał przed rosyjskim sądem ponad 2 mln zł

Swarzędz Meble

Autor: dja
Źródło: Swarzędz Meble
Data: 2009-07-07


Ponad 2 mln zł będzie musiał zapłacić Swarzędz Meble SA w likwidacji rosyjskiej spółce RGS Niedwiżimost OOO.

Rosjanie przed sądem żądali:
1) rozwiązania umowy zlecenia na wykonanie prac projektowych nr 734-06/07 z dnia 18 czerwca 2007 roku;
2) zapłaty przez Swarzędz Meble S.A. 400.000,00 Euro tytułem zwrotu bezpodstawnego wzbogacenia, wraz z odsetkami w wysokości 10,8% w skali roku od dnia 12 lutego 2009 roku;
3) zapłaty przez Swarzędz Meble S.A. 94.400,00 Euro tytułem kary umownej;
4) żądania zasądzenia kosztów procesu w wysokości 102.000,00 rubli.

Wszystkie żądania, na łączną kwotę stanowiącą równowartość 2,2 mln zł, zostały w całości uwzględnione. Wyrok Sądu Arbitrażowego Miasta Moskwy nie jest prawomocny. Likwidator Swarzędz Meble po otrzymaniu wyroku i zapoznaniu się z treścią uzasadnienia, rozważy wniesienie apelacji.

Rozstrzygnięcie dotyczy niewywiązania się przez Swarzędz Meble z kontraktu podpisanego w czerwcu 2007r. Spółka informowała wówczas o zawarciu z partnerem zagranicznym z branży hotelowej umowy ramowej dotyczącej dostawy oraz montażu mebli i innych elementów wnętrz, niezbędnych dla wyposażenia pięciogwiazdkowego hotelu. Na jej podstawie zawarto sporny kontrakt dotyczący wykonania przez Swarzędz Meble dokumentacji projektowej koniecznej do wykonania mebli do hotelu. Wynagrodzenie za wykonanie wszystkich prac (w tym przeprowadzenie przetargu na dostarczenie wyposażenia) i kompensacje wszystkich kosztów poniesionych przy realizacji umowy ustalono łącznie na kwotę 472.000 euro, którą to sumę spółka otrzymała w  całości jako zaliczkę (po potrąceniu podatków przewidzianych przez prawo rosyjskie wyniosła ona 400.000 euro).

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA