/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Pfleiderer AG zabezpieczy płatności za maszyny do rosyjskiej fabryki Grajewa

Pfleiderer

Autor: dja
Źródło: Pfleiderer
Data: 2009-07-07


Pfleiderer Grajewo SA poinformował o podpisaniu z Pfleiderer AG (Neumarkt/Niemcy) umowy dotyczącej zabezpieczenia wykonania kontraktu z dnia 19.11.2007r. na dostawę linii do produkcji płyt MDF/HDF zawartej między Dieffenbacher GmbH & Co. KG a Pfleiderer MDF OOO w Rosji(spółki zależnej od Pfleiderer Grajewo SA).

Pfleiderer MDF OOO jest spółką zależną od Pfleiderer Grajewo SA, z kolei Pfleiderer Grajewo SA jest społką zależną Pfleiderer AG.

Na podstawie powyższej umowy Grajewo zobowiązane będzie do uczestniczenia w zabezpieczeniu pieniężnym dokonywanym przez Pfleiderer AG na rzecz Dieffenbacher. Z tego tytułu spółka zobowiązana będzie do zapłaty na rzecz Pfleiderer AG kwoty maksymalnie 19.172.065,17 euro (równowartość 83.818.351,72 zł), co stanowi połowę kwot płaconych przez Pfleiderer AG na rzecz Dieffenbacher tytułem zabezpieczenia wykonania umowy dostawy.

Zgodnie z wydanym komunikatem konieczność dokonania zabezpieczenia pieniężnego na rzecz Dieffenbacher wynika z opóźnienia w budowie zakładu MDF/HDF w Rosji spowodowanego rozwiązaniem umowy z generalnym wykonawcą. Po wykonaniu umowy dostawy i uiszczeniu przez Pfleiderer MDF OOO płatności w niej określonych, Dieffenbacher dokona zwrotu uzyskanego zabezpieczenia pieniężnego.

Do czasu zwrotu dokonanych na rzecz Dieffenbacher płatności, Pfleiderer Grajewo tytułem zabezpieczenia zwrotu tych płatności będzie posiadał 50% udziału w prawie własności urządzeń stanowiących przedmiot dostawy.

Pfleiderer MDF OOO jest spółką zależną od Pfleiderer Grajewo SA, z kolei Pfleiderer Grajewo SA jest społką zależną Pfleiderer AG.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA