/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Wizyta Prezydenta Ukrainy w fabryce Barlinka

Barlinek

Autor:
Źródło: Barlinek
Data: 2009-07-02


30 czerwca 2009 roku Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko odwiedził spółkę Barlinek Invest - największe przedsiębiorstwo przetwórstwa drzewnego na Ukrainie.

Wiktor Juszczenko zwiedza fabrykę Barlinka na UkrainieWiktor Juszczenko zwiedza fabrykę Barlinka na UkrainieFot. Barlinek

Prezydent Wiktor Juszczenko z uwagą obejrzał nie tylko wydziały produkcyjne deski barlineckiej, ale również linie pakowania oraz magazyn wyrobów gotowych. Duże zainteresowanie wywołała także linia produkująca ekologiczne biopaliwo – pelet drzewny. Prezydent wysoko ocenił fakt, że technologia produkcji barlineckiej deski oraz peletu jest bezodpadowa i nowoczesna, zaprojektowana w oparciu o najlepsze europejskie sprawdzone standardy. Prawdziwe zaciekawienie wzbudziły także ekologiczne inicjatywy firmy Barlinek, w szczególności akcja sadzenia młodych drzew, prowadzona zarówno w Polsce jak i na Ukrainie (Akcja „1 za 1”).

Wiktor Juszczenko spotkał się również z pracownikami i kierownictwem firmy. Ukraiński zakład Grupy Barlinek uważany jest za największą i najnowocześniejszą inwestycję branży drzewnej na Ukrainie. Moce produkcyjne ukraińskiego zakładu to 2 mln m2 deski podłogowej rocznie. Podobnie jak w Barlinku, zakład w Winnicy przeprowadza pełen proces przerobu drewna: od kłody po gotową podłogę. Dlatego też oprócz linii deski podłogowej, powstało pełne zaplecze produkcyjne: skład surowca, tartak z fryzarnią, suszarnia, magazyn i centrum logistyczne. Obok wydziałów związanych bezpośrednio z produkcją deski barlineckiej, na terenie zakładu znajduje się kotłownia oraz fabryka peletu, o mocy wytwórczej 17 tys. ton rocznie.

Ukraiński zakład Barlinka pozwolił na stworzenie ponad 800 miejsc pracy. Większość pracowników, w tym także na stanowiska kierownicze, rekrutowano na Ukrainie. Blisko roczne przygotowania i szkolenia dla wybranych osób w Polsce pozwoliły na poznanie tajników produkcji deski barlineckiej oraz przygotowanie do zajmowania kluczowych stanowisk w firmie. Zaangażowanie Barlinka na Ukrainie przyczynia się do efektywniejszej gospodarki zasobami leśnymi oraz transferu technologii. Spółka wprowadziła do lokalnej branży przetwórstwa drzewnego energooszczędne technologie oraz wysokie standardy ochrony środowiska.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Gratulacje !

Gratuluję Dyrekcji i załodze za to, że przedsiębiorstwo tak pięknie się rozwija. Jestem dumny, że mogłem w latach 1956-57 pracować w tym zakładzie !

Zbigniew Gęsiński [8]Odpowiedz na ten komentarz2009-07-22 11:43:49

Zgłoś nadużycie

Drzewno Ukrainy

Witam.
Ludzie czy kto wie sytuacje z ukraińskim drewnem? Jak to jest dis i czy spadły już ceny?
Pozdrawiam.

Yurek [4]Odpowiedz na ten komentarz2009-07-29 14:31:52

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz