/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Grupa Black Red White największym inwestorem na Lubelszczyznie

Dziennik Wschodni

Autor: oprac. dja
Źródło: Dziennik Wschodni
Data: 2009-07-01


Black Red White – jeden z największych w Polsce producentów i dystrybutorów mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz – uplasował się na 3. pozycji w rankingu Złota Setka Największych Firm Lubelszczyzny. XIII edycję konkursu zorganizowała redakcja „Dziennika Wschodniego” przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim województwa lubelskiego.

Fot. Dziennik Wschodni

Grupa Kapitałowa Black Red White osiągnęła w 2008r. przychody w wysokości ponad 2,127 mld zł (2007: 1,845 mld zł) i osiągnęła zysk netto w wysokości 209,242 mln zł. Firma jest również jednym z największych w regionie pracodawców, średnie zatrudnienie w minionym roku wyniosło ponad 9000 osób. BRW z nakładami na inwestycje w wysokości 624 mln zł została liderem w kategorii Największy Inwestor. Jedną z najnowszych regionalnych inwestycji Black Red White było otwarcie ekspozycji w lubelskim salonie przy ul. Diamentowej. Obecnie salon ten posiada największą powierzchnię wystawienniczą w regionie lubelskim obejmującą aż 10 tys. m2.

„Cieszą nas kolejno zdobywane wyróżnienia. Jedna z czołowych pozycji w Złotej Setce Największych Firm Lubelszczyzny oraz tytuł Największego Inwestora są tym bardziej cenne, że nagrodzono nas za aktywną działalność gospodarczą w regionie. Ranking Dziennika Wschodniego to doskonała możliwość zaprezentowania osiągnięć Grupy Black Red White w zakresie prowadzonych inwestycji” – powiedział Robert Sołowij, zastępca dyrektora ds. marketingu i reklamy BLACK RED WHITE SA.

W konkursie wyróżnione zostały firmy o silnej pozycji rynkowej, potwierdzanej z roku na rok znakomitymi wynikami finansowymi. Założeniem pomysłodawców zestawienia jest promowanie najaktywniejszych firm Lubelszczyzny. Poza wytypowaniem 100 najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw w regionie, organizatorzy tworzą również podrankingi wskazujące najlepszych pracodawców, podatników, eksporterów i inwestorów oraz najbardziej zyskowne i rentowne firmy Lubelszczyzny. XIII edycję rankingu współorganizował marszałek województwa lubelskiego, a honorowy patronat nad nim objęli wojewoda lubelski oraz kanclerz lubelskiej loży Business Centre Club.

W "Złotej Setce" znalazły się również:
- na miejscu 14. Meble BRW sp. z o.o. - przychody ze sprzedaży za 2008r. 369,000 mln zł,
- na 35. reprezentat branży papierniczej - Model Opakowania sp. z o.o. - przychody ze sprzedaży za 2008r. 168,006 mln zł,
- na 38. producent drzwi - Pol-Skone sp. z o.o. - przychody ze sprzedaży za 2008r. 144,450 mln zł.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA