/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Grupa Black Red White największym inwestorem na Lubelszczyznie

Dziennik Wschodni

Autor: oprac. dja
Źródło: Dziennik Wschodni
Data: 2009-07-01


Black Red White – jeden z największych w Polsce producentów i dystrybutorów mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz – uplasował się na 3. pozycji w rankingu Złota Setka Największych Firm Lubelszczyzny. XIII edycję konkursu zorganizowała redakcja „Dziennika Wschodniego” przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim województwa lubelskiego.

Fot. Dziennik Wschodni

Grupa Kapitałowa Black Red White osiągnęła w 2008r. przychody w wysokości ponad 2,127 mld zł (2007: 1,845 mld zł) i osiągnęła zysk netto w wysokości 209,242 mln zł. Firma jest również jednym z największych w regionie pracodawców, średnie zatrudnienie w minionym roku wyniosło ponad 9000 osób. BRW z nakładami na inwestycje w wysokości 624 mln zł została liderem w kategorii Największy Inwestor. Jedną z najnowszych regionalnych inwestycji Black Red White było otwarcie ekspozycji w lubelskim salonie przy ul. Diamentowej. Obecnie salon ten posiada największą powierzchnię wystawienniczą w regionie lubelskim obejmującą aż 10 tys. m2.

„Cieszą nas kolejno zdobywane wyróżnienia. Jedna z czołowych pozycji w Złotej Setce Największych Firm Lubelszczyzny oraz tytuł Największego Inwestora są tym bardziej cenne, że nagrodzono nas za aktywną działalność gospodarczą w regionie. Ranking Dziennika Wschodniego to doskonała możliwość zaprezentowania osiągnięć Grupy Black Red White w zakresie prowadzonych inwestycji” – powiedział Robert Sołowij, zastępca dyrektora ds. marketingu i reklamy BLACK RED WHITE SA.

W konkursie wyróżnione zostały firmy o silnej pozycji rynkowej, potwierdzanej z roku na rok znakomitymi wynikami finansowymi. Założeniem pomysłodawców zestawienia jest promowanie najaktywniejszych firm Lubelszczyzny. Poza wytypowaniem 100 najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw w regionie, organizatorzy tworzą również podrankingi wskazujące najlepszych pracodawców, podatników, eksporterów i inwestorów oraz najbardziej zyskowne i rentowne firmy Lubelszczyzny. XIII edycję rankingu współorganizował marszałek województwa lubelskiego, a honorowy patronat nad nim objęli wojewoda lubelski oraz kanclerz lubelskiej loży Business Centre Club.

W "Złotej Setce" znalazły się również:
- na miejscu 14. Meble BRW sp. z o.o. - przychody ze sprzedaży za 2008r. 369,000 mln zł,
- na 35. reprezentat branży papierniczej - Model Opakowania sp. z o.o. - przychody ze sprzedaży za 2008r. 168,006 mln zł,
- na 38. producent drzwi - Pol-Skone sp. z o.o. - przychody ze sprzedaży za 2008r. 144,450 mln zł.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz