/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Centrozap: Informacja dotycząca projektu w Komi

Centrozap

Autor: dja
Źródło: Centrozap
Data: 2009-06-30


Centrozap S.A. udzielił spółce zależnej - WoodinterKom GmbH z siedzibą w Wiedniu pożyczkę w kwocie 850 tys. euro z przeznaczeniem na realizację dalszych etapów Projektu inwestycyjnego na terenie Republiki Komi w zakresie budowy Zakładu głębokiej przeróbki drewna w ramach Programu inwestycji priorytetowych.

Źródłem finansowania pożyczki są środki własne Centrozapu. Łączna wartość pożyczek udzielonych przez spółkę na rzecz WoodinterKom GmbH wynosi na dzień 25.06.2009r. 1,450 mln euro.

Dodatkowo Centrozap poinformował, że zakończył sukcesem przekazywanie aktywów majątku finansowego CentroWoodKom Sp. z o.o. i CentroBudKom Sp. z o.o. z siedzibami w Syktywkarze (Republika Komi, Federacja Rosyjska) do WoodinterKom GmbH z siedzibą w Wiedniu. Ze względu na zapisy umowy państwowej pomiędzy Austrią, a Federacją Rosyjską zdaniem Zarządu Emitenta aktywa rosyjskie są należycie zabezpieczone w zakresie nakładów inwestycyjnych i ryzyka politycznego.

Łączne nakłady finansowe WoodinterKom GmbH na Realizację Projektu inwestycyjnego w Republice Komi wynoszą obecnie 10,230 mln euro.

Na dzień Święta Republiki i Narodu Komi, tj. 01 sierpnia 2009r. zarząd Centrozap S.A. przewiduje oddanie do użytkowania pierwszych gotowych obiektów socjalno-bytowych. W chwili obecnej trwają prace ziemne i uzbrajanie na budowie zakładu przeróbki drewna.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA