/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Centrozap kupił 99,6% udziałów w Statoil Trade

PAP

Autor:
Źródło: PAP
Data: 2009-06-26


Centrozap kupił od Statoil Poland 99,6% udziałów w spółce Statoil Trade z Sosnowca. Dzięki transakcji firma chce wejść w nowe obszary działalności, jak obrót paliwami, smarami i ropą naftową - poinformował Centrozap w komunikacie.

"Zakupiona przez Centrozap SA spółka posiada szereg koncesji na obrót paliwami, prawo do składu celnego oraz długoterminowe umowy w zakresie współpracy ze Statoil Poland Sp. z o.o. Intencją Centrozap SA jest kontynuowanie aktywności zakupionej spółki w tym zakresie" - podano w raporcie.

Centrozap wiąże z zakupem firmy plany dalszej ekspansji grupy na rynkach wschodnich, a także wejście w nowe obszary działalności związane z obrotem paliwami i smarami, ropą naftową i substancjami ropopochodnymi, w tym produkcją asfaltów, a także dostaw paliw alternatywnych dla elektroenergetyki, w tym zrębków i peletu. Nazwa spółki ma zostać zmieniona na Centroekoenergia.

"Projekt inwestycyjny jest całkowicie zgodny ze strategią rozwoju działalności Centrozap SA zarówno na rynku rosyjskim, jak i w sektorze elektroenergetyki" - podał Ceztrozap w komunikacie.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA