/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Ikea oskarża rosyjskich dostawców energii o oszustwo

Rzeczpospolita

Autor: Iwona Trusewicz, skrót dja
Źródło: Rzeczpospolita
Data: 2009-06-24


Szwedzki koncern meblarski IKEA zwrócił się do sądu arbitrażowego Moskwy o odszkodowania za zawyżone faktury wystawiane przez rosyjskich dostawców gazu i prądu sklepom Ikei w Rosji.

IKEA domaga się 136 mln euro odszkodowania tytułem zawyzonych rachunków jakie otzrymywało 11 centrów handlowych działających w Rosji.  Mogliśmy sobie ułatwić sytuację, dając łapówki, ale władze Ikei nigdy tak nie postępują. Nie wiem, czy to było rozsądne, ale wybraliśmy inną drogę. – cytuje sobotnią wypowiedź Ingvara Kamprada dla szwedzkiego radia P1 gazeta "Kommiersant".

W marcu 2009 r. rada nadzorcza IKEA Group ogłosiła, że dalsze inwestowanie na rosyjskim rynku jest wątpliwe w „związku z nieprzewidywalnym charakterem postępowania administracji”. Obecnie na terenie Rosji koncern posiada 13 centrów Mega i 11 sklepów firmowych. W 2006 roku. grupa wykazała po raz pierwszy zysk – 2,4 mld rubli (ok. 800 mln dolarów). W planach było otwieranie po dziesięć centrów rocznie, a także duża inwestycja w Soczi związana z olimpiadą zimową 2016 roku.

 

Przeczytaj cały artykuł >>>


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA