/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Black Red White umacnia pozycję na Słowacji

Black Red White

Autor: dja
Źródło: Black Red White
Data: 2009-06-24


Black Red White SA nabyła większościowy pakiet akcji w spółce Luto Slovakia a.s. z siedzibą w Koszycach. Kluczowym założeniem inwestycji jest wzrost sprzedaży detalicznej produktów z oferty Black Red White na rynku słowackim.

Luto Slovakia posiada sieć salonów meblowych Mega Nábytok. Dzięki transakcji BRW pozyskał punkty sprzedaży o łącznej powierzchni przekraczającej 22 tys. m2. Firma planuje dalszą rozbudowę sieci sprzedaży detalicznej oraz wzmocnienie wizerunku marki wśród Słowaków.

Inwestycja na Słowacji to element realizowanej przez Grupy Black Red White strategii zakładającej m.in. zwiększenie obecności na rynkach zagranicznych – w szczególności na rynkach wschodnich i południowych. Polskie meble na rynku słowackim cieszą się bardzo dużą popularnością. 

Asortyment Black Red White jest obecny na Słowacji od pond 12 lat. Dystrybucja mebli Black Red White na tym rynku odbywa się za pośrednictwem firmy Kontap, która zaopatruje spółkę LUTO oraz innych odbiorców w asortyment oferowany przez Grupę.

Produkty Black Red White dostępne są w ponad 2000 punktów sprzedaży w 50 państwach świata. W Polsce firma posiada – poza punktami partnerskimi – 42 salony własne. Do końca 2009 roku planowane jest otwarcie kolejnych placówek: w Bydgoszczy, Poznaniu, Warszawie i Gdańsku. Grupę Kapitałową Black Red White tworzy obecnie 21 spółek.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz