/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Elektrownia Turów uruchomiła instalację współspalania biomasy

PGE

Autor: dja
Źródło: PGE
Data: 2009-06-22


W ubiegłym tygodniu, kosztem ok. 8 mln zł, PGE Elektrownia Turów uruchomiła instalację spalania biomasy w blokach 5 i 6, dzięki której obniży emisję CO2 powstającego podczas produkcji energii.

Elektrownia TurówElektrownia TurówFot. PGE

Inwestycja w Elektrowni Turów jest kolejnym projektem Polskiej Grupy Energetycznej sprzyjającym zmniejszaniu emisji zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery.

Prace projektowe rozpoczęto w 2007r. Sama budowa instalacji do współspalania biomasy z węglem brunatnym trwała 9 miesięcy.

Instalacja do współspalania biomasy i węgla brunatnego wykorzystuje kotły fluidalne dające możliwość znacznie wyższego wykorzystania energii chemicznej zwartej w biomasie niż kotły pyłowe. Wydajność instalacji to 80 ton biomasy na godzinę.

Biomasa dostarczana będzie do elektrowni transportem samochodowym i magazynowana pod wiatą o pojemności 1200 ton, co odpowiada dwudobowemu zapotrzebowaniu na biomasę.

Biomasa podawana będzie do kotłów jedynie w okresach, kiedy prowadzone jest nawęglanie bloków czyli 3 razy w ciągu każdej zmiany - łącznie przez 12 godzin na dobę.

Według planów elektrownia spalać będzie maksymalnie 180 tys. ton biomasy pochodzenia leśnego oraz rolniczego.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

jak to się dzieje...

najciekawszy jest sposób wyboru dostawców dla Bogatyni...pełna egzotyka nazewnictw i organizacji... nie dostarczają tam firmy profesjonalnie zajmujące się biomasą, a podmioty na kurzej nóżce...polski rynek biomasy...ufff

Wrinks [174]Odpowiedz na ten komentarz2009-09-07 08:49:51

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA