/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Polska europejskim liderem w produkcji parkietów

Drewno.pl

Autor: dja
Źródło: Drewno.pl
Data: 2009-06-18


Według danych Europejskiej Federacji Przemysłu Parkieciarskiego w 2008r. firmy będące jej członkami wyprodukowały łącznie 84,7 mln m2 podłóg drewnianych, co oznacza spadek o 15,6% w stosunku do rekordowego roku 2007.

Barlinek jest jednym z największych producentów podłóg drewnianych na świecieBarlinek jest jednym z największych producentów podłóg drewnianych na świecieFot. Barlinek

Ubiegłoroczna produkcja oznacza to powrót do poziomu jaki uzyskano w 2003r. Największe spadki zanotowali producenci ze Szwecji (-29,4%), Francji (-20%), Hiszpanii (-18,6%), Danii, Finlandii i Norwegii (łącznie o  17,4%) oraz Niemczech (-15%).

Wśród członków FEP, polscy producenci są liderem pod względem wielkości produkcji. Ich łączny udział za 2008r wyniósł 18 %, wyprzedzając Szwecję (14%) i Niemcy (13%).

Europejskie zużycie podłóg drewnianych w minionym roku według szacunków wyniosło było o 9,5% niższe niż w 2007r. i wyniosło 101,5 mln m2. Wyraźnie widać związek pomiędzy poziomem produkcji i konsumpcja w poszczególnych krajach. Największe spadki dotyczą takich rynków jak Hiszpania, Francja, Niemcy oraz kraje skandynawskie (bez Szwecji).

Pomimo kryzysu są w Europie rynki o dużym potencjale rozwoju. Znaczny wzrost popytu odnotowano w Czechach (+15,3%) i Rumunii (+11,8%).


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz