/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Parkieciarze z całej Europy spotkali się w Krakowie

Drewno.pl

Autor: dja
Źródło: Drewno.pl
Data: 2009-06-18


W dniach 12-14 czerwca w Krakowie spotkali się członkowie Europejskiej Federacji Przemysłu Parkieciarskiego (FEP) z siedzibą w Brukseli. W ramach spotkania odbyło się jego 53. Walne Zgromadzenie oraz 34. edycja Europejskiego Kongresu Parkietu.

Dąb Cocoa z najnowszej kolekcji Baltic WoodDąb Cocoa z najnowszej kolekcji Baltic WoodFot. Baltic Wood

W trakcie walnego zgromadzenia odbyły się m.in. wybory nowego prezydenta FEP, którym został Norweg Lars Gunnar Andersen (w ostatnim czasie związany ze szwedzkim producentem podłóg Bona, a wcześniej z niemiecko-norweską firmą Boen Parkett). Oprócz wyborów i sprawozdań z działalności federacji, uczestnicy omawiali takie tematy jak Real Wood (program promocji podłóg drewnianych), znakowanie CE podłóg drewnianych, kwestie ceł w obrocie z USA oraz bieżącą sytuację na poszczególnych rynkach podłóg drewnianych.

W 2008r. firmy zrzeszone w FEP wyprodukowały łącznie 84,7 mln m2 podłóg drewnianych co oznacza spadek o 15,6% w stosunku do roku poprzedniego. Mniejsza produkcja obserwowana jest szczególnie w Skandynawii, Francji, Hiszpanii i Niemczech. Spadki, z wyjątkiem Szwecji, związane są przede wszystkim z mniejszym popytem na tych rynkach, który w całej Europie wyniósł 101,6 mln m2 (9,5% mniej niż w 2007r.).

Założona w 1956r. Europejska Federacja Przemysłu Parkieciarskiego (FEP) skupia czołówkę europejskich producentów podłóg drewnianych. Członkami FEP jest ok. 100 firm (w tym polskie Barlinek SA i Baltic Wood SA). Działania federacji skupiają się na reprezentowaniu i chronieniu interesów europejskiego przemysłu parkieciarskiego . Podstawowym celem FEP jest wzmocnienie pozycji rynkowej podłóg drewnianych na tle innych rodzajów wykładzin podłogowych.

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz