/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Internetowy outlet meblowy zyskał 5 mln euro finansowania

MyFab

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: MyFab
Data: 2009-06-13


Internetowy outlet meblowy MyFab uzyskał 5 mln euro od funduszy Alven Capital i BV Capital. Francuska spółka już wcześniej otrzymała 2 mln euro od Alven Capital. MyFab uznawany jest za jeden z ciekawszych start-up'ów internetowych.

Fot. MyFab

Pomysł na działalność polega na usunięciu pośredników w handlu meblami. Zdaniem twórców serwisu, duże marki meblowe - zwłaszcza te, które w działalności marketingowej prezentują się jako "designerskie" - zlecają produkcję mebli i elementów wyposażenia wnętrz fabrykom zlokalizowanym w innych krajach i płacą za nie ceny będące ułamkiem cen detalicznych, w jakich produkty te są następnie sprzedawane.
 
Na podobnej zasadzie działa MyFab - współpracując bezpośrednio z fabrykami mebli zlokalizowanymi na całym świecie (głównie w Azji) - zleca produkcję modeli zamówionych przez klientów na stronach internetowych. Dzięki ominięciu pośredników oraz mniejszych od konkurencji kosztów (do produkcji wdrażane są wyłącznie zamówione meble) swoje produkty firma oferuje w cenie 50-70% niższej niż podobne obecne na rynku. 

 

Uzyskane środki finansowe MyFab chce przeznaczyć na rozbudowę serwisu, która pozwoli mu wejść na nowe rynki (obecnie serwis działa we Francji i Niemczech) oraz rozszerzyć ofertę o np. odzież. MyFab posiada obecnie w ofercie ok. 600 modeli mebli i artykułów wyposażenia wnętrz. Firma z główną siedzibą w Paryżu, posiada spółkę zależną w Hongkongu oraz współpracuje z około 80 pracownikami na całym świecie. 

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz