/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Targi Meble 2009: Widać kryzys

Drewno.pl, MTP

Autor: dja
Źródło: Drewno.pl, MTP
Data: 2009-06-12


Od 3-6 czerwca na terenach MTP w Poznaniu trwało największe w Polsce wydarzenia branży mebli i wyposażenia wnętrz – równolegle odbywające się targi MEBLE, BIURO, HOME DECOR wraz z Salonem LUMINEXPO oraz BUDMA INTERIOR. Po raz pierwszy towarzyszył im także projekt Arena DESIGN.

Targi Meble 2009Targi Meble 2009Fot. Drewno.pl

W targach Meble, które zajęły 4 spośród 9 pawilonów czynnych podczas całej imprezy, swoją ofertę prezentowało ok. 200 firm. Brak wielu spośród największych krajowych producentów mebli oraz wyraźnie mniejsze stoiska niż w latach ubiegłych pokazują wyraźnie, że branża meblarska boryka się z dużymi problemami.

Dobitnie ten fakt poświadczyły odbywąjce się w cyklu dwuletnim targi mebli biurowych BIURO ,w których udział wzięło... 15 wystawców. Na targach nie był obecny żaden z liderów krajowego rynku tego typu mebli.

Łącznie, 5 odbywających się wspólnie imprez targowych, zgromadziło ok. 500 wystawców, w tym 150 z takich krajów jak: Niemcy, Włochy, Szwecja, Szwajcaria, Hiszpania, Czechy, Słowacja, Turcja, Holandia, Litwa, Chiny, Belgia, Indie, Malezja, Rumunia, Kazachstan, Ukraina czy Portugalia. Według informacji MTP targi odwiedziło ponad 20.000 osób. Przez pierwsze dwa dni wystawcy gościli przede wszystkim osoby związane z branżą - kupców meblowych, handlowców, architektów oraz projektantów wnętrz. W piątek i w sobotę targi licznie odwiedzili klienci indywidualni zainteresowani urządzeniem swojego mieszkania w modnym stylu.

Targom jak co roku towarzyszyły liczne konferencje, panele dyskusyjne, seminaria i prezentacje. Na targach MEBLE były to m.in. panele dyskusyjne przygotowane przez miesięcznik MEBLE PLUS, a także seminaria Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli.  W ramach targów HOME DECOR Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz wydawnictwo PROMEDIA zorganizowały natomiast ciekawe seminaria nt. przezwyciężania kryzysu oraz najnowszych trendów w dekoracji wnętrz. Posłuchać można było także wykładów firm z branży tekstylnej na specjalnej Przestrzeni Trendów, gdzie przygotowane zostały także gotowe aranżacje tekstylne firm takich jak ADO, MARGO, FLOKATEX, GERSTER oraz RIDEX.

Tegorocznej edycji targów towarzyszyła premiera wydarzenia arena DESIGN, dedykowanego w całości tematyce współczesnego wzornictwa i projektowania przemysłowego. Ekspozycja prezentująca trendy we współczesnym wzornictwie europejskim, połączona z bardzo ciekawym programem prelekcji i dyskusji o designie, została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez środowisko projektantów, uczelni o kierunkach wzorniczych oraz instytucji promujących rozwój wzornictwa przemysłowego, jak i przez wystawców targów MEBLE, BIURO, HOME DECOR i BUDMA INTERIOR.

Targi Meble 2009: Widać kryzys (Zdjęcia: 2)

Targi Meble 2009Duża ilość niezagospodarowanej powierzchni w halach wystawowych dopełniała "obraz kryzysu". Na zdjęciu "wyspa ekspozycji" w pawilonie 4.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz