/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Paged przedstawił prognozę na lata 2009-2010

Paged

Autor: dja
Źródło: Paged
Data: 2009-06-12


Paged SA przedstawił prognozę w zakresie skonsolidowanych wyników finansowych, które spółka i jej grupa kapitałowa zamierzają osiągnąć w perspektywie najbliższych dwóch lat.

Schemat grupy kapitałowej PagedSchemat grupy kapitałowej PagedFot. Paged

Prognoza na rok 2009:
- przychody ze sprzedaży: 330,16 mln zł,
- EBITDA: 37,77 mln zł,
- EBIT (zysk operacyjny): 22,01 mln zł,
- zysk netto: 15,28 mln zł.

Prognoza na rok 2010:
- przychody ze sprzedaży: 388,55 mln zł,
- EBITDA: 54,88 mln zł,
- EBIT (zysk operacyjny): 38,33 mln zł,
- zysk netto: 35,37 mln zł.

Spółka podaje jednocześnie, że prognozowane skonsolidowane wyniki finansowe uwzględniają wpływ zawartych porozumień z bankami w sprawie spornych opcji walutowych, sprzedaż posiadanych zbędnych aktywów nieruchomościowych, jak również spodziewane efekty obecnie realizowanych projektów restrukturyzacyjnych w spółkach zależnych w segmentach: handel, logistyka, produkcja, a nie uwzględniają możliwych do przeprowadzenia w okresie najbliższych dwóch latach akwizycji przez podmioty zależne od spółki.

W najbliższych dwóch latach Grupa zamierza dokonać sprzedaży części nieoperacyjnego majątku trwałego posiadanego przez spółki segmentu produkcji mebli. Planowane wpływy z tego tytułu wyniosą 11,2 mln zł w 2009r. i 6,5 mln zł w 2010r. Spółka powinna zarobić na sprzedaży odpowiednio 3,6 mln zł i 4,0 mln zł.

Jednocześnie zarząd Pagedu poinformował, że spółka jest w posiadaniu własnych nieoperacyjnych składników majątku trwałego o szacunkowej wartości rynkowej 50,0 mln zł. Prognoza na lata 2009-2010 nie uwzględniała wpływu transakcji z nimi związanych. O trybie i tempie zagospodarowania tych aktywów zarząd spółki poinformuje w odrębnym komunikacie w terminie późniejszym.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz