/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
CHEMIA DO DREWNA

Dr. Wolman: Sinesto B - środek przeciwko siniźnie drewna

Dr. Wolman

Autor:
Źródło: Dr. Wolman
Data: 2009-06-09


Straty spowodowane przez siniznę, są w Polsce nadal znaczne. Dziwi to tym bardziej, że chemiczne zabezpieczenie przed sinizną i innymi grzybami przebarwiającymi drewno jest procesem łatwym i tanim.

Dr. Wolman GmbH posiada w swojej ofercie dwie uzupełniające się grupy środków: Wolsin FL i Sinesto. W Polsce od lat skutecznie zabezpiecza tarcicę przed sinizną Wolsin® FL-35.

Sinesto® B, ma unikalny certyfikat do kontaktu zabezpieczonego drewna z żywnością.

Wolsin FL-35 to środek chemiczny służący ochronie drewna przed sinizną.  Zabezpieczenie powinno nastąpić w tartaku bezpośrednio po przetarciu. Nie należy spodziewać się dobrych rezultatów po zastosowaniu środka na zainfekowanym drewnie. W przypadku Wolsinu FL-35 chodzi o działanie zapobiegawcze. Dlatego drewno okrągłe powinno być zaraz po ścięciu, przetarte albo składowane w wodzie. Prawidłowe zastosowanie pozwoli uniknąć sinizny i pleśnienia.

Rekomendację UIC do zabezpieczania europalet posiada Sinesto® AS. Zabezpieczone preparatami Wolmana drewno może być z powodzeniem klejone, impregnowane czy malowane. Kąpiel zabezpieczająca nie przeszkadza w żadnym etapie dalszej obróbki drewna. Drewno chronione Wolsinem i Sinesto nie zmienia swojego wyglądu, a wręcz przeciwnie - dłużej zachowuje świeżość.

 

 

Producent

Dr.Wolman GmbH- Grupa BASF

Nazwa impregnatu

Sinesto B

Przeznaczenie

Preparat grzybobójczy zapewniający skuteczną ochronę przed pleśnią i grzybami wywołującymi siniznę i inne przebarwienia na nie sezonowanym drewnie.Do ochrony tarcicy na obszarach o umiarkowanym lub tropikalnym klimacie.

Postać handlowa

Płyn rozpuszczalny w wodzie koncentratu środka ochrony drewna. Produkt i roztwór: kolor lekko żółtawy, słaby zapach własny.

Substancje czynne

14,00% chlorek trójmetyloalkiloamonowy
5,20% czteroboran dwusodowy pięciowodny

Stosowane steżenie

6,0 - -8,0 % (metoda zanurzeniowa), w zależności od czasu trwania procesu ochronnego, rodzaju drewna i warunków lokalnych

Metody aplikacji

Malowanie, zanurzanie lub tunel natryskowy w zamkniętych urządzeniach

Opakowania

25kg, 1000 kg

 

Przeczytaj więcej na temat sinizny drewna >>>

 

Dr. Wolman: Sinesto B - środek przeciwko siniźnie drewna (Zdjęcia: 4)

Bezpieczne składowanie tarcicy zabezpieczonej Sinesto BTarcica niezabezpieczona przed siniznąTarcica zabezpieczona przed sinizną środkiem chemicznym

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz