/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Chińscy producenci promują trzywarstwowe podłogi z drewna

Drewno.pl

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: Drewno.pl
Data: 2009-06-03


Pod koniec kwietnia w stolicy Chin, Pekinie, odbyło się krajowe forum producentów podłóg trzywarstwowych. Organizatorem spotkania była Sekcja Podłóg Chińskiego Stowarzyszenia Producentów Wyrobów z Drewna oraz Chińska Akademia Leśnictwa.

Podłoga klejona z trzech warstw drewna litegoPodłoga klejona z trzech warstw drewna litegoFot. Yichun Wantongxiang Wood Products

W spotkaniu wzięło udział ponad 100 uczestników reprezentujących jednostki naukowo-badawcze, leśnictwo, przemysł drzewny, firmy budowlane, biura architektoniczne i projektowania wnętrz.

W Chinach działa ok. 100 producentów trzywarstwowych podłóg drewnianych, które rocznie sprzedają ich ponad 25 mln m2, z czego 80% jest eksportowane na rynki europejskie i USA.

Chiński rynek podłóg w ostatnich latach rozwijał się w tempie 20% rocznie, jednak miniony rok pokazał gwałtowny spadek sprzedaży. W 2007r. wielkość sprzedaży podłóg wyprodukowanych z materiałów drzewnych wyniosła 361 mln m3. Z tej ilości 220 mln m2 stanowiły panele laminowane, 75 mln m2 podłogi z drewna klejonego, 44 mln m2 drewniane podłogi lite oraz 20 mln połogi bambusowe. W 2008r. sprzedaż podłóg na bazie drewna spadła do 344 mln m2 z czego podłogi z drewna klejonego to 78 mln m2.

Podłogi klejone z trzech warstw drewna zostały opracowane w Europie i są na tym rynku jednym z najpopularniejszych materiałów podłogowych. Osłabienie tego rynku spowodowane globalnym kryzysem jest jedną z przyczyn, dla której chińskie firmy próbują mocniej zaistnieć na rynku wewnętrznym. 

Celem forum jest promocja podłóg trzywarstwowych właśnie na chińskim rynku, gdzie ten typ parkietu jest bardzo słabo rozpoznawalny i przez to mało popularny. 

Przykładem firmy, która już wcześniej zrozumiała jak ważny jest rynek wewnętrzny jest Zhejiang Sunyard Timber Co. Ltd - jeden z największych producentów podłóg w Azji. Firma znajduje się również wśród 500 największych przedsiębiorstw Chion.

Sunyard dysponuje m.in. zaawansowaną , zautomatyzowaną linią produkcyjną o długości 150m, linią  zaawansowanej produkcji sprzętu łącznie 150 metrów długości zautomatyzowaną linią produkcyjną pozwalającą na 15 różnorodnych procesów wykańczania powierzchni. Spółka posiada 165 centrów obsługi klienta, sieć 350 oddziałów serwisu posprzedażnego i 850 punktów sprzedaży detalicznej na terenie Chin.

Jak powiedział Ni Yuezhong, dyrektor generalny Sunyard, "W chwili obecnej 70% sprzedaży realizujemy na rynku krajowym, podczas gdy rynki zagraniczne są trudny do przewidzenia ze względu na kryzys finansowy, który może potrwać długi czas. Dzięki równowadze jaką Sunyard osiągnął pomiędzy sprzedażą krajową a eksportem firma może patrzeć na swów rozwój optymistycznie". Dzięki koncentracji na chińskim rynku wewnętrznym wartość produkcji przedsiębiorstwa wzrosła w 2008r. o 40%.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA