/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Kronopol stawia na logistykę

Autor: dja
Źródło: Drewno.pl
Data: 2009-06-01


Kronopol rozbuduje centrum magazynowe w Żarach (woj. lubuskie).

Fabryka  w ŻarachFabryka w ŻarachFot. Kronopol

Kronopol przeprowadził postępowania administracyjne związane z planami budowy centrum magazynowego w Żarach (woj. lubuskie). Przedsięwzięcie obejmie realizację zabudowy o łącznej powierzchni ponad 10 tys. mkw. W jej ramach powstanie hala magazynowa typu Astron o powierzchni 4,7 tys. m2. Kolejne 5 tys. m2 przeznaczone zostanie pod lokalizację pięciu hal namiotowych. Inwestycja zostanie zlokalizowana na terenie fabryki Kronopol przy ulicy Serbskiej.

W kwietniu Kronopol został najemcą spółki Logistic City – Piotrków Distribution Center. Na mocy podpisanej umowy firma zajęła powierzchnię o wielkości 8121 m2.

– Powierzchnia magazynowa na terenie Logistic City – Piotrków Distribution Center jest dla nas idealna. Strategiczne położenie w centrum Polski, w pobliżu ważnych szlaków komunikacyjnych, gwarantuje nam optymalne zarządzanie dystrybucją naszych towarów. Nie bez znaczenia była również dla nas najwyższa jakość wykonania obiektów oraz elastyczność oferowanych usług. Nasza największa powierzchnia magazynowa w Polsce znajduje się teraz na terenie Logistic City - Piotrków Distribution Center – powiedział Piotr Kaczmarek, dyrektor ds. logistyki firmy Kronopol.

***
Kronopol jest jednym z największych na świecie producentów płyt i wyrobów drewnopochodnych. Najnowocześniejsze technologie produkcji i standardy kontroli jakości (ISO 9001:2000) wraz z wieloletnim doświadczeniem grupy są znaczącym kapitałem wniesionym do Polski. Jako jedyny zakład na świecie Kronopol posiada prasy produkcji ciągłej typu ContiRoll dla wszystkich trzech rodzajów płyt drewnopochodnych (płyta wiórowa, MDF, OSB). Łączna produkcja roczna to około 1 300 000 m3 płyt. Firma eksportuje do ponad 50 krajów na całym świecie min. USA, Kanady, Chin, Japonii, i prawie wszystkich krajów europejskich. W chwili obecnej oferta Kronopolu obejmuje produkty z branży meblowej, budowlanej i wykończenia wnętrz: płyty wiórowe, MDF, OSB, płyty laminowane (wiórowe i MDF), płyty szalunkowe, podłogi laminowane  i panele ścienne, blaty robocze, parapety, listwy wykończeniowe. Kronopol kładzie ogromny nacisk na problemy ekologii i w swojej działalności kieruje się dobrem środowiska naturalnego, co zostało potwierdzone certyfikatem FSC (Forest Stewardship Council), który gwarantuje stosowanie w procesie produkcji głównie tych surowców i materiałów, które pochodzą z obszarów leśnych zarządzanych według światowych standardów ekologicznych i ekonomicznych.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz