/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

I Ogólnopolskie Otwarte Zawody Drwali w Tucholi

Autor:
Źródło: firmylesne.pl
Data: 2009-06-01


I Ogólnopolskie Otwarte Zawody Drwali odbędą się w Tucholi 10 lipca. Organizatorem zawodów jest Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem w Tucholi oraz Nadleśnictwo Tuchola.

Sponsorem imprezy jest Makita.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Zawody Ogolnopolskie czy zawody Tucholskie???

Zawody drwali ktore odbyly sie 10.07.09 byly z gory ustawione, zasady fair-play nie byly zachowane w stosunku do zawodnikow z poza tucholi przez co mieli oni nikle szanse na zwyciestwo.wygrali mlodzi chlopcy z tucholi dzieki jednostronnosci sedziow(z Tucholi) ktorzy nie mieli nawet profesionalnych narzedzi do wykonywania pomiarow w poszczegolnych konkurecjach gdzie role graly nawet milimetry, pomiary byly wykonywane nieprofesjonalnie i nieuczciwie.Jak na zawody ogolno Polskie, stopien przygotowania sedziowski i organizacyjny byl bardzo slaby- brak profesjonalizmu niestety.Pozdrawiam

zdegustowany kibic [1]Odpowiedz na ten komentarz2009-07-11 12:10:44

Zgłoś nadużycie

ZAWODY DRWALI [1]

Zawody w polsce to jest porażka co region to inny regulamin!!!!! W całej europie jest to przejżyste regulamin zna każdy zawodnik i sędzia po skończonej konkurencji dostaje protokół z punktami i nie ma przekrętów..REGULAMIN POWINIEN BYĆ JEDNAKOWY W CAŁEJ POLSCE!!!!!!!!!!!!! taki jak w europie....

zawodnicy [2]Odpowiedz na ten komentarz2009-07-12 19:18:30

Zgłoś nadużycie

Tak to niestety jest, teraz co regionalna dyrekcja to organizuje swoje, ...

najlepsze zawody. Tylko organizatorom nie chce się spojrzeć jak to się robi gdzie indziej i wymyślają swoje reguły...

Rysiek [1]Odpowiedz na ten komentarz2009-07-13 00:44:17

Zgłoś nadużycie

Tuchola wymysla swoje zasady

jesli juz wymyslaja swoje nowe zazady to powinni przedstawic je karzda konkurecja a nie jak bylo to na zawodach ,ze zawodnicy z poza Tucholi byli informowani po danej konkurecji czego nie nalezalo zrobic..tucholanie mieli przewage wprowadzajac swoje zasady..porazka

obserwator ktory zmarnowal benzyne na dojazd [1]Odpowiedz na ten komentarz2009-07-13 13:26:05

Zgłoś nadużycie

Regulamin [1]

Zawody przeprowadzono na podstawie regulaminu udostępnionego zawodnikom na dlugo przed zawodami. Zawodnik przystępując do zawodów akceptuje regulamin, a nie swoją interpretację na podstawie poglądowych rysunków. Arkusz oceny konkurencji każdy zawodnik podpisywal i otrzymywal kopię, na podstawie której mógl dokonać wlasnej wyceny punktowej. Przyklad: okrzesywanie z czasem 55s daje 100 punktów ujemnych i lącznie, przy braku innych punktów ujemnych, 100 punktów za konkurencję.
Jeśli coś nie zgadza się z arkuszem wnosi się protest przed ogloszeniem wyników-dużo czasu.

Frugo [1]Odpowiedz na ten komentarz2009-07-14 17:37:04

Zgłoś nadużycie

A w DZienniku napsiali:

Mistrzostwa Polski Drwali były ustawione?

Skandal, szwindel - takie słowa padają z ust opolskich drwali. A to dlatego, że według nich I Ogólnopolskie Otwarte Mistrzostwa Drwali były ustawione pod gospodarzy z Tucholi. Najmocniej wyrażał się Jacek Stochniałek, mistrz Polski z Bobrowy. Zawody tam rozgrywane wygrywa seryjnie. Ale wcale nie dlatego, że reprezentuje... Bobrowę.

Stochniałek to jeden z najbardziej utytułowanych opolskich drwali. Regularnie zajmuje czołowe miejsca w corocznych Międzynarodowych Zawodach Drwali w Bobrowie. W tej małej wsi w województwie opolskim triumfują zresztą najczęściej miejscowi zawodnicy. I to oni jako zdecydowani faworyci pojechali do Tucholi na I Ogólnopolskie Otwarte Mistrzostwa Drwali.

Tymczasem zamiast wielkiego triumfu była wielka klapa. Tylko jeden drwal z Opolskiego wdrapał się na podium. A największy faworyt - Jacek Stochniałek - zajął dopiero ósme miejsce.

Dlaczego tak się stało? Opolscy drwale mieli łatwe wytłumaczenie. "Chyba za rok juz nie zaproszą mnie na mistrzostwa do Tucholi, bo nieparlamentarnie powiedzialem organizatorom, ze to nie są zawody, tylko ch..." - komentował "Nowej Trybunie Opolskiej" zdenerwowany Jacek Stochnialek.

Jego koledzy także nie przebierali w słowach. Twierdzą, że nie wiedzieli jak byli oceniani w poszczególnych konkurencjach, nie było bowiem żadnych kart z wynikami. Jak pisze "Nowa Trybuna Opolska", są wściekli i otwarcie zarzucają ustawienie mistrzostw pod zawodników gospodarzy. To właśnie jeden z nich - Paweł Wesołowski - został nowym mistrzem Polski drwali.

Organizatorzy konkurencyjnych zawodów - Międzynarodowych Zawodów Drwali w Bobrowie - twierdzą, że u nich taka sytuacja nie miałaby miejsca. "W Bobrowie organizujemy zawody drwali od 10 lat, mamy regulamin obowiązujący w calej Europie" - mówi "Nowej Trybunie Opolskiej" Edward Gładysz, współorganizator imprezy.

Te zawody seryjnie wygrywa Jacek Stochniałek. Ale według Gładysza fakt, że reprezentuje on Ochotniczą Straż Pożarną z Bobrowy nie ma żadnego znaczenia.

Michał [148]Odpowiedz na ten komentarz2009-07-15 18:44:44

Zgłoś nadużycie

widze że kolega Frugo był na zawodach ,to też widział jak sędzia ...

zawodnikowi z tucholi siatkę spuśćił na twarz bo by dostał punkty karne I TAK SIĘ IDZIE NA RĘKĘ SWOIM....

zawodnicy [2]Odpowiedz na ten komentarz2009-07-14 21:01:17

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA