/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Chiński rynek drzewny wciąż słabnie

ITTO

Autor: dja
Źródło: ITTO
Data: 2009-05-27


Jak informuje ITTO, wartość obrotów zagranicznych realizowanych przez chińskie firmy operujące na rynku drzewnym wciąż spada.

Według danych za pierwszy kwartał obroty w chińskim handlu zagranicznym są niższe o 19% w stosunku do roku ubiegłego i spadły do poziomu 11,8 mld USD. Spadek w imporcie wyniósł 28%, osiągając wartość 4,8 mld USD. Eksport jest niższy o 11%, a jego wartość wyniosła 6,9 mld USD.

Eksport sklejki ilościowo jest niższy o 41% niż przed rokiem, co oznacza ok. 1 mld m3 sprzedaży. Wartość eksportu sklejki spadła o 38% osiągając poziom 462,2 mln USD.

Wywóz innych produktów z drewna, takich jak drzwi, okna  i podłogi, jest niższy o 11%, a jego wartość to 649,2 mln USD.

Import tarcicy, realizowany głównie z Rosji, Ameryki Północnej, Nowej Zelandii i Tajlandii, wyniósł w pierwszych trzech miesiącach 2009r. ok. 1,5 milionów m³, oznacza to niewielki spadek ilości, przy wartości mniejszej o 12,8% (373,4 mln USD).

Niższy jest również import płyt drewnopochodnych. Zakupy sklejki zmniejszyły się o 57% ilościowo i 56% wartościowo.  W przypadku płyty pilśniowej zanotowano spadek importu o ok. 32% (zarówno wartościowo jak i ilościowo). Chińczycy kupili poza granicami również mniej płyt wiórowych (spadek o 23% ilości i 34% wartości) oraz fornirów (o 44% mniejsza ilość i o 47% niższa wartość).

Wartość importu i eksportu produktów z drewna kontynuuje trend spadkowy również w drugim kwartale. Przyczyną jest kurczący się popytu ze strony krajów rozwiniętych (państwa Unii europejskiej, USA i Japonii).

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz