DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Giełda. Korekcyjny zryw Swarzędza.

Autor:
Źródło:
Data: 2005-02-21


W zeszłym tygodniu kurs Swarzędza przy dużych obrotach ulegał silnym wahaniom.

Można to wiązać terminem zakończenia subskrypcji w ramach publicznej oferty.
Piątek był ostatnim dniem, w którym inwestorzy mogli zapisywać się na akcje spółki. Do objęcia było 3,3 mln akcji, których nie objęli akcjonariusze spółki w ramach prawa poboru. W tym trybie kupiono jedynie około 500 tys. akcji. Powodem niewielkiego zainteresowania ofertą była cena ustalona na 2,50 zł, podczas gdy na rynku wtórnym akcje można kupić taniej. W czwartek notowania jednak wzrosły, co sprawiło, że oferta pierwotna mogła spotkać się z odpowiedzią.

Słabość spółki, której największą wartością jest znana i rozpoznawalna marka, mogłaby zostać wykorzystana przez inwestora, który płacąc wprawdzie premię w stosunku do rynkowej wyceny, zdobyłby w krótkim czasie znaczny udział.

Tymczasem trudna sytuacja finansowa wymusza wyprzedaż majątku Swarzędza. Spółka informowała niedawno o porozumieniu z Gminą Swarzędz przewidującym przejęcie nieruchomości od spółek zależnych Swarzędza w zamian za umorzenie zobowiązań z tytułu zaległych podatków i opłat lokalnych. Swarzędz sprzedaje również posiadane akcje Jarocińskich Fabryk Mebli, z powodu ich słabej sytuacji finansowej oraz braku środków na ewentualną restrukturyzację tej firmy.

Wojciech Ankudowicz Gazeta Prawna


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz