DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Optymizm w Swarzędzu

PAP

Autor: Małgorzata Kwiatkowska
Źródło: PAP
Data: 2005-02-18


Prezes spółki Swarzędz Meble SA jest pozytywnie nastawiony do wyniku zapisów na 3,3 mln akcji V emisji, które nie zostały subskrybowane w ramach prawa poboru. Firma skupi się teraz na odbudowie pozycji i zmianie struktury zadłużenia.

"Nie znam jeszcze podsumowania, ale myślę, że poszło dobrze. Nie mogę potwierdzić, że wszystkie akcje zostały objęte, ale wydaje mi się, że jesteśmy blisko" - powiedział w piątek PAP prezes firmy Julian Nuckowski.

Dodał, że akcje objęli wierzyciele, którzy obejmą akcje w zamian za potrącenie wierzytelności, oraz nowi i dotychczasowi akcjonariusze.

Zdaniem prezesa w wyniku emisji zadłużenie może spaść o około 6-7 mln zł, a firma chce jeszcze zmienić jego strukturę.

"Naszym celem jest zejść ze zobowiązaniami grupy do kwoty około 50 mln zł, z czego chcielibyśmy, aby około 40 do 50 proc. stanowiły zobowiązania długoterminowe" - powiedział.

"Naszym celem, po przeprowadzeniu emisji, jest odbudowanie pozycji rynkowej w kraju, na pewno będziemy też rozwijać sprzedaż eksportową" - dodał.

Środki z emisji Swarzędz chce przeznaczyć na zasilenie kapitału obrotowego i spłatę zobowiązań wobec wierzycieli spółek z grupy kapitałowej.

Wcześniej, po wykorzystaniu prawa poboru, objętych zostało łącznie 486,8 tys. akcji nowej emisji, dzięki czemu spółka pozyska 1,2 mln zł. Cena emisyjna akcji V emisji wynosi 2,50 zł.

Po trzech kwartałach 2004 roku strata grupy wzrosła do 8,2 mln zł z 2,8 mln zł w analogicznym okresie 2003 roku, podczas gdy przychody wzrosły do 41 mln zł z 32,9 mln zł.

Na piątkowym zamknięciu kurs spółki zniżkował o 8,8 proc. do 2,37 zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz