/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Szkolenie: Proces inwestycyjny w energetyce biomasowej

Autor: dja
Źródło: IDWE
Data: 2009-05-20


Instytut Doskonalenia Wiedzy o Rynku Energii kontynuuje tegoroczny projekt realizacji szkoleń poświęconych biomasie. W maju odbędzie się kolejne spotkanie p.t.: "Proces inwestycyjny w energetyce biomasowej - zagospodarowanie przestrzenne, prawo budowlane i prawo ochrony środowiska".

Zakres tematyczny szkolenie skierowanego do wszystkich osób zaangażowanych w realizację projektów związanych z pozyskiwaniem energii z biomasy obejmuje najważniejsze zagadnienia prawne związane z procesem inwestycyjnym w zakresie budowy w Polsce elektrowni na biomasę. M.in. omówione zostaną: środowisko prawne i specyfika procesu inwestycyjnego, nowe regulacje prawne Unii Europejskiej w sprawie promocji i użycia odnawialnych źródeł energii a ochrona praw i interesów inwestora, praktyczne aspekty ram prawnych inwestowania w energetykę biomasową, plusy i minusy wybranych struktur inwestycyjnych w energetyce biomasowej, znaczenie i charakter prawny studium uwarunkowań i kierunków rozwoju oraz miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w procesie inwestycyjnym, władztwo i samodzielność planistyczna gminy, elektrownia biomasowa jako inwestycja celu publicznego w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego i wiele innych.

Zajęcia prowadzą doświadczeni wykładowcy - prawnicy Radosław T. Skowron, Grzegorz Zawada oraz Michał Basiński, praktycy z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze sektora paliwowo-energetycznego i rynku nieruchomości.

Instytut Doskonalenia Wiedzy o Rynku Energii serdecznie zaprasza na zajęcia w dniach 25-26 maja 2009 roku w Warszawie. Jak zawsze będą one okazją nie tylko do zdobycia wiedzy, ale przede wszystkim do nawiązania kontaktów i wymiany poglądów między osobami praktycznie zaangażowanymi w proces inwestycyjny w energetyce biomasowej.

Więcej informacji na stronie www.idwe.pl.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz