/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

RDLP w Białymstoku: Drewno jako produkt lokalny

Lasy Państwowe

Autor: Krzysztof Bartczak
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2009-05-15


8 maja w białostockiej gminie Budry odbyło się seminarium promujące lokalne produkty. Leśnicy przedstawili na nim zalety drewna jako surowca. Spotkanie zorganizowano w ramach programu propagującego problematykę ekologiczną nurtującą mieszkańców regionu.

RDLP w Białymstoku: Drewno jako produkt lokalnyRDLP w Białymstoku: Drewno jako produkt lokalnyFot. Nadleśnictwo Czerwony Dwór

Zaproszeni goście wygłosili referaty. Wystąpienie dotyczyły wartości produktów lokalnych, takich jak warzywa, owoce, jadło. Tomasz Liwak, nadleśniczy Nadleśnictwa Czerwony Dwór przedstawił, jak wartościowym produktem jest puszczańskie drewno, doceniane nie tylko w kraju, lecz także poza jego granicami. Zwrócił także uwagę na walory tutejszych lasów, które są otwarte dla licznie przybywających gości z odległych zakątków kraju i zagranicy.

W wystąpieniu przedstawiciela zakładu „Prawda” z Olecka mocnym akcentem było ukazanie, jak doceniane jest nasze drewno, z którego wyroby wędrują do wielu krajów świata.

Dariusz Morsztyn, założyciel „Republiki Ściborskiej”, indianista prowadzący hodowlę psów zaprzęgowych, uczestnik wielu biegów psich zaprzęgów na dalekiej północy, zaprosił obecnych do odwiedzin w swoim gospodarstwie. Na zakończenie spotkania młodzież i obecni na spotkaniu goście skorzystali z zaproszenia Nadleśniczego Nadleśnictwa Czerwony Dwór, biorąc udział w ognisku na terenie Puszczy Boreckiej.

Udział w spotkaniu wzięli m.in.: Ryszard Ziemblicki – dyrektor RDLP w Białymstoku, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, starosta Węgorzewa, wicestarosta Gołdapi, wójt gminy Budry oraz liczne grono leśników z Nadleśnictwa Czerwony Dwór. Współorganizatorami spotkań są: Urząd Gminy Budry, Starostwo Powiatowe w Węgorzewie, Stowarzyszenie Węgorapa-Gołdapa oraz Nadleśnictwo Czerwony Dwór.

 

***

Program ekologiczny na terenie gminy Budry jest realizowany cyklicznie od 1998 r. Zainicjowali go nauczyciele z miejscowej szkoły. Program umieszczono w Kalendarium Ministra Ochrony Środowiska i Zasobów Naturalnych na 1998 rok. Szkoła prowadzi go m.in. w formie Tygodnia Edukacji Ekologicznej, w czasie którego wszystkie zajęcia lekcyjne tematycznie związane są z ekologią. Uczniowie wykonują prace plastyczne, sprzątają las, piszą referaty, sadzą drzewa i krzewy, spotykają się z przedstawicielami organizacji ekologicznych, leśnikami, naukowcami i politykami.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz