/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

GREENPOWER - targi zielonej energii

Greenpower

Autor: dja
Źródło: Greenpower
Data: 2009-05-12


W dniach 19-21 maja 2009 w Poznaniu odbędą się Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GREENPOWER - profesjonalne targi poświęcone najnowszym rozwiązaniom w zakresie wykorzystania energii odnawialnej.

Impreza powstała w wyniku nawiązania współpracy przez Międzynarodowe Targi Poznańskie i Polską Izbę Gospodarczą Energii Odnawialnej. Wszyscy wystawcy pierwszej edycji otrzymają „CERTYFIKAT ZAŁOŻYCIELA TARGÓW GREENPOWER", który będzie uprawniać do skorzystania ze specjalnych ofert podczas kolejnych edycji targów.

Targi odbędą się równolegle z trzecią edycją Międzynarodowych Targów Energetyki EXPOPOWER. Organizatorzy są przekonani, że z uwagi na zdecydowaną politykę Unii Europejskiej w kwestii promocji odnawialnych źródeł energii, targi GREENPOWER od początku będą cieszyć się sporym zainteresowaniem wystawców i zwiedzających. Tematyka targów obejmuje energetykę wiatrową, wodną, słoneczną, geotermalną, biopaliwa stałe i płynne, biogaz oraz technologie energooszczędne.

Oprócz tradycyjnej oferty handlowej firm komercyjnych, przez cały okres trwania targów będzie możliwość odwiedzenia stoisk przygotowanych przez główne polskie organizacje poszczególnych podsektorów OZE (członkowie PRK OZE). W tzw. „ZIELONYCH POKOJACH” na gości targowych czekać będą eksperci oferujący informacje dotyczące perspektyw rozwoju w Polsce poszczególnych branż energii odnawialnej. Zwiedzający będę się mogli dowiedzieć: jak założyć farmę wiatrową lub biogazownię, jakie są systemy wsparcia, gdzie szukać informacji i dlaczego warto zostać członkiem izb i organizacji OZE.

W trakcie trwania targów GREENPOWER odbędzie się pierwszy Międzynarodowy Kongres Energii Odnawialnej organizowany przez Polską Izbę Gospodarczą Energii Odnawialnej. Będzie to największe międzynarodowe wydarzenie dotyczące sektora energetyki odnawialnej w 2009 r. w Polsce. W kongresie udział wezmą wysocy przedstawiciele Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego oraz Rady Unii Europejskiej, przedstawiciele polskich, europejskich i światowych organizacji sektora OZE, przedstawiciele rządów krajów Unii Europejskiej, najwyżsi przedstawiciele polskiego Rządu i Parlamentu, przedstawiciele samorządów, przedstawiciele europejskich instytutów naukowych i przede wszystkim reprezentanci największych firm tego sektora z Polski, Europy i ze świata.

Podczas kongresu odbędą się m.in. konferencje o następującej tematyce:
- "Perspektywy Rozwoju OZE w Europie i Polsce do roku 2020 i później w obliczu światowego kryzysu godpodarczego"
- "Nowoczesne technologie i finansowanie inwestycji OZE w dobie spowolnienia gospodarczego"
- "Energetyka wiatrowa"
- "Energetyka wodna"
- "Energetyka słoneczna"
- "Energetyka geotermia i pompy ciepła"
- "Stan i kierunki rozwoju sektora biomasy i biopaliw"
- "Jak w Polsce inwestować w biogazownie?"
- "Fundusze na energetykę odnawialną"
- "Współspalanie biomasy w Europie Środkowej i Wschodniej"

Kongresowi towarzyszyć będą:
- II Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej "Inwestycje, finansowanie, innowacje i rynek energetyki słonecznej w Polsce";
- seminarium "Fundusze na energetykę odnawialną" w czasie którego zaprezentowane zostaną najważniejsze źródła finansowania inwestycji z zakresu energetyki odnawialnej w Polsce, m.in. fundusze unijne i europejskie, środki krajowe, oferta sektora finansowego. Szkolenie przeprowadzą eksperci instytucji wdrażających, NFOŚiG oraz sektora bankowo-finansowego.
Wśród pozostałych wydarzeń jakie odbędą się podczas targów wymienić należy:

- Warsztaty "Klaster Energii Odnawialnej w Niemczech - prezentacja, wymiana doświadczeń oraz możliwości współpracy.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA