DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Pfleiderer - Kierunek Wschód

Home & Market

Autor: Marta Cisek-Babiarz
Źródło: Home & Market
Data: 2005-02-18


Paweł Wyrzykowski- prezes zarządu Grupy Pfleiderer - w wywiadzie dla "Home & Market" powiedział:
Ubiegły rok oceniam bardzo dobrze i z optymizmem podchodzę do wszystkich zamierzeń, które planujemy w 2005 roku.

Na bardzo dobre wyniki finansowe, uzyskane przez naszą spółkę, wpłynęło wiele aspektów. Do kluczowych czynników przewagi konkurencyjnej Grupy Pfleiderer zaliczyłbym wiodącą pozycję kosztową i koncentrację na branży meblarskiej z dominującą pozycją w naszej strategii rynków Europy Wschodniej. Poprzez inwestycję w Novgorodzie, planowane wybudowanie fabryki MDF i HDF, konsekwentne zwiększanie zdolności produkcyjnych w polskich zakładach, będziemy mogli utrzymać udziały na rosnących rynkach Europy Wschodniej, oferując jednocześnie naszym Klientom nowe produkty.

Wielkość rynku meblarskiego szacowana jest w tym regionie na 5,250 mld EURO, z czego rynek materiałów drzewnych stanowi ponad 30 proc. Średni wzrost rynku Europy Wschodniej w ubiegłych latach waha się w przedziale 4-6 proc. Z pewnością uruchamiając produkcję w Rosji, unikniemy ograniczeń celnych w eksporcie na Wschód. Jednakże dynamicznie zachodzące w naszym regionie zmiany polityczne, niestabilna sytuacja na rynku walutowym, wzrastająca aktywność konkurencji oferującej materiały substytucyjne, z drugiej strony złożone regulacje unijne dotyczące m.in. ochrony środowiska oraz ubezpieczeń, czy dostępność surowca drzewnego stanowią dla nas istotne wyzwanie.

Niezależnie od wszelkich zagrożeń, które naturalnie wpisują się w każdą aktywność gospodarczą zamierzamy zwiększać sprzedaż i dywersyfikować ofertę na rynku krajowym. Konsekwentnie będziemy umacniać kontakty handlowe z Klientami z Ukrainy, Litwy, Łotwy, Estonii, silnie penetrując rynki Europy Środkowo-Wschodniej. Takie kraje jak Czechy, czy Węgry będą się rozwijać w najbliższych latach niezwykle dynamicznie. Bardzo obiecująco wygląda rynek bułgarski oraz rumuński. W okresie najbliższych dwóch lat będziemy jednak koncentrować się na Rosji stanowiącej również przyczółek do ekspansji na wszystkie kraje WNP. Równolegle z uruchomieniem produkcji stworzymy tam kanały dystrybucyjne, sukcesywnie rozszerzając gamę dostępnych produktów.

Wiele rozwiązań w zakresie operacyjnego zarządzania strukturami firmy zostanie przeniesionych z Wieruszowa i Grajewa do fabryki w Novgorodzie, wszystkie fabryki będą objęte systemem SAP, bieżące planowanie, nadzór nad kluczowymi procesami i monitoring kosztów będą więc zunifikowane w ramach całej grupy. Na rynku rosyjskim będziemy chcieli również zaadaptować wypracowane w Polsce standardy zarządzania segmentami Klientów i kulturę pracy z naszymi kluczowymi partnerami.

Tak więc przed Pfleidererm okres bardzo intensywnych działań, który można krótko podsumować - "Kierunek Wschód".


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz