/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Velux zamyka fabrykę w Niemczech i otwiera na Słowacji

Velux

Autor: dja
Źródło: Velux
Data: 2009-05-06


VELUX poinformował o planach zamknięcia fabryki w Meldorfer (Niemcy). Decyzja spowodowana jest spadkiem popytu na produkty wytwarzane w tym zakładzie. W tym samym czasie firma otwiera nową fabrykę na Słowacji.

Partizánske Building Components-SKPartizánske Building Components-SKFot. Velux

Fabryka w Meldorfer produkuje okna dachowe z drewna i elementy fasad. Proces jej likwidacji potrwa do końca 2009r. Jej zadania produkcyjne przejmą inne zakłady Grupy Velux, które obecnie nie wykorzystują w pełni swoich mocy wytwórczych.

W związku z likwidacją zakładu pracę straci ok. 100 osób. 30 marca zakończyły się trzytygodniowe negocjacje ze związkami zawodowymi dotyczące warunków rozwiązania umów z pracownikami i planów socjalnych jakie zostaną dla nich przygotowane.

Decyzję o zamknięciu fabryki Velux uzasadnia znacznym spadkiem popytu na swoje wyroby jaki odczuwalny jest na europejskich rynkach i koniecznością reagowania "Europejski rynek doświadcza spadku popytu na produkty produkowane przez MHG. My odczuwamy ten spadek na naszych kluczowych rynkach, co ma negatywny wpływ na naszą sprzedaż i zyski. Musimy reagować na te zmiany sytuacji rynkowej." - powiedział zarządzający Meldorfer Holzverarbeitungs GmbH

W tym samym czasie firma otwiera nową fabrykę niedaleko miejscowości Partizánske na Słowacji. Budowa kompleksu produkcyjno-logistycznego składajcego się z 6 hal o powierzchni 34 tys. m2 trwała rok.

Nowa fabryka, Partizánske Building Components-SK s.r.o. , specjalizować się będzie w produkcji bezobsługowych okien dachowych na bazie drewna i produktów przeznaczonych dla dachów płaskich. W 2009r. poziom zatrudnienia osiągnie 100 osób. Kolejnych 100 pracowników spółka zamierza zatrudnić w roku 2010.

Wybór Słowacji pod lokalizację nowego zakładu podyktowany został oczekiwanym wzrostem popytu na produkty Veluxa, jaki będzie miał w najbliższych latach w Europie Środkowej i Wschodniej.

Velux zamyka fabrykę w Niemczech i otwiera na Słowacji (Zdjęcia: 3)

Partizánske Building Components-SKPartizánske Building Components-SKWizualizacja projektu fabryki w Partizánske

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA