/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Pokazy w interMASZu

Drewno.pl

Autor: PR
Źródło: Drewno.pl
Data: 2009-05-06


W dniu 5 maja w siedzibie firmy interMASZ w Toruniu odbyły się prezentacje technologii produkcji mebli z wykorzystaniem maszyn CNC, piły formatowej, piły panelowej i okleiniarki. Była to druga tego typu impreza zorganizowana w tym roku przez toruńska firmę. Nie jest to jednak nowość dla zespołu InterMASZu, gdyż w ciągu 20 lat działalności odbył się tu już nie jeden pokaz, ale obecna forma prezentacji zagościła w Toruniu dopiero przed tegoroczną Dremą.

Siedziba firmy interMASZ w ToruniuSiedziba firmy interMASZ w ToruniuFot. Drewno.pl/PR

W celu zapewnienia maksymalnej wygody uczestnikom prezentacji, pokazy odbyły się w dwóch grupach, o godzinie 1000 i 1300. Dzięki czemu każdy z gości miał możliwość indywidualnej rozmowy z pracownikami firmy.

Spotkanie poprowadził właściciel firmy pan Piotr Wojtczak. Na spotkaniu zaprezentowano kompleksowe przygotowanie mebla od projektu po gotowy produkt, w tym wypadku szafkę biurową. Do projektowania został wykorzystany program Cobus NCAD, którego dystrybutorem i polskim opiekunem jest firma interMASZ. Cobus to niemieckie oprogramowanie CAD/CAM z polskim interfejsem i pomocą techniczną, które przygotowała firma z Torunia. Dzięki graficznemu środowisku i wizualizacji procesu projektowego, w tym symulacja obróbki w 3D, Cobus zapewnia niezwykłą łatwość projektowania oraz co bardzo ważne pełną przenaszalność projektu pomiędzy maszynami różnych producentów, dodatkowo pozwala generować dokumentację w postaci rysunków technicznych czy inwentaryzować gotowe formatki przy pomocy kodów kreskowych; to tylko niektóre z wszechstronnych możliwości oprogramowania zaprezentowanych podczas wczorajszego pokazu. W dalszej części pokazów przygotowane wcześniej projekty zostały skierowane do realizacji na maszynach.

Zaprezentowano piłę panelową Panhans 693/SH 70, pilarkę tarczową pilarka tarczowa Rema DMMS-40/340, możliwości centrów obróbczych MAKA move, dane z Cobusa zostały przesłane on-line do maszyny (firma jest przedstawicielem MAKA w Polsce) oraz centrum WEEKE BP-15/3S. Przygotowane formatki okleinowane były na maszynie HPG RAM3, ze względu na specyfikę maszyn obecnie firma skupia się głównie na sprzedaży nowych okleiniarek. Wszystkie maszyny z interMASZu objęte są 12 miesięczną gwarancją, a także serwisem pogwarancyjnym i pełnym wsparciem technicznym. Klient kupując maszynę może liczyć na jej instalację, uruchomienie i szkolenie pracowników przez przedstawicieli dostawcy. Po głównej części prezentacji goście udali się na mały poczęstunek i w mniej oficjalnej atmosferze mogli kontynuować rozmowy z przedstawicielami gospodarza, w tym samym czasie pracownicy firmy przygotowywali pozostałe elementy szafki, której złożenie oficjalnie zakończyło techniczno-pokazową część spotkania.

Ideą spotkania było pokazanie małym i średnim przedsiębiorstwom, że nowoczesne technologie są w zasięgu ich możliwości, a kilku czy nawet kilkunastoletnie centrum obróbcze w połączeniu z odpowiednim oprogramowaniem może znacząco zwiększyć jakość i wydajność produkcji. Nie należy także bać się kosztów takiej inwestycji, możliwy jest zakup maszyn w leasingu bądź z wykorzystaniem dopłat unijnych. Jak udało nam się dowiedzieć firma planuje już kolejne prezentacje.

Pokazy w interMASZu (Zdjęcia: 20)

Siedziba firmy interMASZ w ToruniuPan Piotr Wojtczak - właściciel firmy, podczas prelekcjiEkran z programu Cobus NCADPiła panelowa Panhans 693/SH 70Piła panelowa - prezentacja pracyPiła panelowa - prezentacja pracyPan Piotr Wojtczak - prezentuje możliwości piły panelowejCentrum obróbcze MAKA moveCentrum obróbcze MAKA move  - prezentacja pracyCentrum obróbcze MAKA move  - prezentacja pracyWEEKE BP-15/3SPan Piotr Wojtczak - przy centrum obróbczym WEEKECentrum WEEKE BP-15/3S podczas pracyPan Piotr Wojtczak - prezentuje możliwości okleiniarkiOkleiniarka HPG RAM3 podczas pracyOkleiniarka HPG RAM3Okleiniarka HPG RAM3Pilarka tarczowa Rema DMMS-40/340Montarz szafki wyprodukowanej podczas prezentacjiGotowy produkt

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz