/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Duńska introligatornia z certyfikatem FSC

NEPCon

Autor:
Źródło: NEPCon
Data: 2009-05-05


Introligatornia D.L. Clément otrzymała certyfikat kontroli pochodzenia produktu FSC. Teraz może zaoferować swoim klientom, drukarniom i wydawcom, szybkie i proste rozwiązania w zakresie znakowania publikacji logiem FSC.

Efektywne usługi dla klientów FSC
Wydawnictwo posiadające certyfikat publikując produkty oznakowane logiem FSC ma możliwość zamówić usługi introligatorskie w niecertyfikowanej introligatorni. Jednakże w takim przypadku wydawca musi zapewnić własny materiał papierniczy, co niekiedy komplikuje cały proces wydawniczy.

Dzięki posiadaniu certyfikatu, D.L. Clément może teraz po prostu użyć własnego, certyfikowanego materiału papierniczego i dostawcy z zewnątrz nie są potrzebni. Kierownik D.L. Clément Peter Hjorth mówi: „Kiedy kilka certyfikowanych wydawnictw zaczęło zamawiać nasze usługi introligatorskie na potrzeby publikacji oznakowanych logiem FSC, odbywało się to na podstawie umowy z dostawcami z zewnątrz. Zaczęliśmy więc rozważać pomysł zdobycia własnego certyfikatu”.

Decyzja nie była trudna do podjęcia, gdyż materiał papierniczy używany przez D.L. Clément był już produktem certyfikowanym FSC.

Współpraca z FSC zdaje egzamin

Certyfikacja jest częścią strategii biznesowej związanej z wyraźną tendencją do coraz szerszego zakresu usług rynkowych certyfikowanych FSC.

„Sprawa dotyczy także odpowiedzialności firmy”, wyjaśnia Hjorth. „Dotychczas koncentrowaliśmy się na redukcji i właściwym sortowaniu odpadów. Certyfikacja ma także sens z ekonomicznego punktu widzenia, ponieważ redukuje koszty usuwania odpadów. Masz poczucie, że robisz coś dobrego, gdy załatwiasz sprawy we właściwy sposób. Kierujemy się tą samą zasadą zamawiając materiał papierniczy certyfikowany FSC i samemu zdobywając certyfikat”.

Certyfikat FSC jest widocznym dowodem na to, że współpraca firmy z systemem certyfikacji „zdaje egzamin”. „Początkowo czuliśmy się trochę dziwnie. Potrzebowaliśmy certyfikacji po to, żeby udowodnić, że używamy wyłącznie materiału papierniczego, który mamy we własnych magazynach – materiału już wcześniej certyfikowanego FSC”, mówi Hjorth. „Ale oczywiście wszystko sprowadza się do dokumentacji i sam proces certyfikacji był dla nas pozytywnym doświadczeniem”.

Możliwość wyboru
D.L.Clément aktualnie współpracuje z dwoma dostawcami materiału papierniczego certyfikowanego FSC. „Jesteśmy również zadowoleni, że liczba rynkowych dostawców certyfikowanego materiału papierniczego rośnie. Dzięki temu nie jesteśmy zdani wyłącznie na jednego dostawcę”, komentuje Hjorth.

Na temat D.L. CLÉMENT
D.L. Clément jest introligatornią oferującą szeroki zakres usług. Zatrudnia 45 pracowników i znajduje się w Kastrup, niedaleko Kopenhagi.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz