/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Velux: Stabilny wzrost na polskim rynku

Velux

Autor:
Źródło: Velux
Data: 2009-05-05


Grupa VELUX utrzymuje stabilny wzrost na polskim rynku. Mimo osłabienia koniunktury w branży budowlanej firma osiągnęła wzrost obrotów, a ponadto planuje kolejne inwestycje. W 2009 przeznaczy 20 milionów zł na rozwój energooszczędnych technologii, które umożliwią jej nie tylko ograniczenie emisji CO2, ale także optymalizację kosztów produkcji okien połaciowych wytwarzanych w fabrykach w Gnieźnie i Namysłowie.

Fabryka w NamysłowieFabryka w NamysłowieFot. Velux

W strategii VELUX, Polska to nie tylko ważny rynek zbytu, ale także miejsce znacznej części produkcji. Zgodnie ze strukturą organizacyjną, firma w Polsce działa za pośrednictwem spółek: handlowej VELUX Polska oraz produkcyjnej NB Polska Sp. z o.o., obejmującej zakłady produkcyjne w Gnieźnie i Namysłowie. Mimo spowolnienia gospodarczego spółki postrzegają swoją pozycję na rynku jako stabilną. W 2008 obroty VELUX Polska Sp. z o.o. wyniosły 137 mln złotych, wzrastając o około 8% w porównaniu z rokiem poprzednim. W tym samym czasie NB Polska Sp. z o.o., uzyskała obroty na poziomie 500 mln zł. W porównaniu z rokiem 2007 stanowi to wzrost o około 3 %. Pozytywną ocenę minionego roku potwierdza stała liczba zatrudnionych utrzymująca się od 2007 na poziomie 1300 pracowników.

W 2008 roku VELUX zakończył kolejną znaczącą inwestycję - rozbudowę fabryki w Namysłowie. Na budowę pięciu hal produkcyjnych o łącznej powierzchni 30 000 m2 oraz nowe rozwiązania logistyczne wydano ponad 60 mln zł. Obecnie łączna powierzchnia produkcyjna fabryk w Polsce wynosi ponad 116 000 m2. W tym roku VELUX zamierza zainwestować 20 mln zł w energooszczędne technologie. W planach jest modernizacja systemu odciągu wiórów, który umożliwi bardziej efektywny odzysk surowców wtórnych. Natomiast optymalizacja sposobów oświetlenia w fabrykach oraz usprawnianie pracy sprężarek pozwolą zredukować zużycie energii. Działania firmy są kontynuacją innowacyjnego i ekologicznego podejścia do biznesu. VELUX w ramach nowego programu ochrony klimatu postawił sobie za cel ograniczenie emisji CO2 dla Grupy VELUX o 20% do roku 2012, a o 50 % do roku 2020.

„Rok 2008 był dla nas satysfakcjonujący, tym bardziej, że wiele firm w branży budowlanej zaczęło odczuwać skutki spowolnienia. Nikt nie jest w stanie przewidzieć ile potrwa kryzys, ale my jesteśmy przekonani, że VELUX przetrwa go bez uszczerbku. Mamy bardzo dobre produkty i zaangażowanych pracowników, a także lojalnych klientów i partnerów biznesowych. Dzięki naszej historii i wieloletniemu doświadczeniu, a także wartościom i założeniom firmy modelowej mamy silne i mocne fundamenty. Nie zmieniamy kierunku naszych działań i zamierzamy realizować założenia strategiczne, które obecnie dostosowujemy do prognozowanej przyszłości. W perspektywie dwóch najbliższych lat trudno powiedzieć, jak kryzys się rozwinie. Monitorujemy rynek bardzo dogłębnie i dostosowujemy nasze koszty stałe do panującej sytuacji.” - mówi Lidia Mikołajczyk-Gmur, Dyrektor Generalny VELUX Polska Sp. z o.o.

Velux: Stabilny wzrost na polskim rynku (Zdjęcia: 2)

Fabryka w NamysłowieFabryka w Namysłowie

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz