/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

W drodze do certyfikacji afrykańskich lasów

NEPCon

Autor:
Źródło: NEPCon
Data: 2009-05-04


Zgodnie z uaktualnionymi mapami i statystykami opublikowanymi niedawno przez FSC-Dania, Afryka jest obecnie kontynentem wykazującym najszybszy wzrost certyfikacji obszarów leśnych w systemie FSC. Podczas gdy przeciętny globalny wzrost wyniósł od stycznia około 6 %, obszary leśne certyfikowane FSC w Afryce wzrosły w tym samym czasie o 27 %.

W chwili obecnej certyfikacja FSC obejmuje ponad 6.5 miliona hektarów na obszarze 12 krajów afrykańskich. Certyfikowane obszary powiększają się między innymi w obrębie bezcennych lasów deszczowych gigantycznej Kotliny Konga. Drugi co do wielkości na świecie pas lasu deszczowego znajdujący się w Kotlinie Konga jest globalnym rezerwatem bioróżnorodności i domem dla milionów ludzi.

Certyfikacja lasów w tym regionie pomaga zapewnić społecznie i środowiskowo odpowiedzialne użytkowanie bogatych zasobów leśnych Kotliny Konga. Lasom stale zagraża nielegalna wycinka.

Kolejnym znakiem, że certyfikacja lasów afrykańskich zmierza szybko we właściwym kierunku jest niedawne zatwierdzenie przez PEFC Gabońskiego Systemu Certyfikacji Leśnej (PAFC Gabon). PAFC jest pierwszym afrykańskim systemem certyfikacji leśnej, który został zatwierdzony przez PEFC.

Źródło:
PEFC-International i FSC-Dania


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz