/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Wygraj staż w biurze architektonicznym VELUX

Velux

Autor:
Źródło: Velux
Data: 2009-05-04


Wakacje to idealny czas na poznawanie nowych ludzi oraz postawienie pierwszych kroków w wymarzonym zawodzie. Przekonali się o tym laureaci konkursu o staż firmy VELUX z poprzednich lat. Także i w tym roku do 5 czerwca studenci architektury mogą nadsyłać swoje zgłoszenia do 8 edycji konkursu. Nagrodą będzie sponsorowany przez VELUX wyjazd do biura architektonicznego firmy w Horsholm koło Kopenhagi i doświadczenie zdobyte w jednej z najbardziej nowoczesnych i ekologicznych firm w Europie.

Fot. Velux

Staże oferowane przez VELUX nie bez powodu organizowane są w duńskim biurze architektonicznym firmy. To tam powstają projekty nowatorskich, energooszczędnych budynków, które mają zapewnić użytkownikom optymalne warunki życia z jak największym dostępem światła dziennego oraz świeżego powietrza. Stażyści włączani są właśnie w tego typu projekty. Praktyki w Velux A/S to nie tylko projektowanie w ramach własnego projektu „Polish attic”. To także poznawanie innych przepisów prawa budowlanego oraz udział w różnych wewnętrznych i zewnętrznych  projektach. Bardzo miło wspominam też wycieczkę śladami duńskiego designu  Arne Jacobsena oraz Jana Utzona – mówi Jędrzej Kolasiński, student Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej, stażysta w roku 2005.

Praktyki w VELUX to doskonała okazja do pogłębienia wiedzy pod okiem profesjonalistów. „Praca w dużym biurze to zupełnie inna sprawa, niż samodzielna praca. Udało mi się zauważyć wiele małych rzeczy, które często pomija się w procesie projektowania. Wszystko to dzięki ludziom, którzy na co dzień słuchali moich propozycji i wyrażali swoje zdanie na ich temat – mówi Jędrzej Lewandowski, stażysta w roku 2006. „Moje pierwsze wrażenie? Niezwykle sympatyczni ludzie, świetna organizacja pracy i wspaniała atmosfera panująca w całej firmie”  - wspomina Łukasz Pastuszka, stażysta z 2004 roku.

Warunkiem wzięcia udziału w ósmej już edycji konkursu VELUX jest przesłanie do 5 czerwca br. listu motywacyjnego, curriculum vitae, referencji od nauczyciela akademickiego oraz prezentacji na płycie CD zawierającej portfolio z dorobkiem studenta. Na podstawie dokumentów komisja rekrutacyjna wyłoni najlepszych kandydatów, którzy zostaną zaproszeni do siedziby firmy w Warszawie na rozstrzygające rozmowy kwalifikacyjne, które odbędą się w czerwcu br.

W skład komisji rekrutacyjnej wchodzą architekci VELUX - Monika Kupska-Kupis, Lone Feifer i Henrik Norlander Smith – m.in. współprojektant powstającego pod Wrocławiem domu wysokoenergooszczędnego LUMINA.

Decydujące kryteria wyboru to - bardzo dobra znajomość języka angielskiego, twórcza i kreatywna osobowość, a także dobre umiejętności wizualizacyjne.

Jedną z inicjatyw firmy VELUX jest inwestowanie w edukację młodych architektów. Praktyki są okazją do zdobycia cennych doświadczeń zawodowych pod opieką profesjonalistów. Dodatkowo wyjazd do Danii jest niepowtarzalną szansą na nawiązanie ciekawych kontaktów. Studenci z Polski są zdolni i cieszą się dobrą opinią wśród naszych kolegów architektów z Danii. Niektórzy z nich po zakończeniu stażu nadal współpracują z naszą firmą – mówi Monika Kupska-Kupis architekt VELUX.

Więcej informacji na temat stażu w VELUX w Danii oraz relacje studentów uczestniczących w praktykach z ubiegłych lat, można znaleźć na stronie: http://www.velux.pl/Profesjonalisci/Klub-architekta/Kącik-studencki/Staz_2008/


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz