/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Nowy Dyrektor Generalny IKEA Group

IKEA / PAP

Autor: oprac. dja
Źródło: IKEA / PAP
Data: 2009-05-01


Mikael Ohlsson został wybrany przez radę nadzorczą Ingka Holding BV na nowego Dyrektora Generalnego IKEA Group. Pracę na nowym stanowisku rozpocznie 1 września 2009 i zastąpi Andersa Dahlviga, który po dziesięciu latach na szczycie światowego giganta z prawie 130 tys. pracownikami w 24 krajach, rezygnuje ze stanowiska na własne życzenie.

Sprzedaż IKEA rośnie mimo cen spadających przeciętnie 2% rocznieSprzedaż IKEA rośnie mimo cen spadających przeciętnie 2% rocznie

Kariera 52-letniego Ohlssona rozpoczęła się 30 lat temu. Zaczynał jako pracownik działu dywanów i wykładzin w sklepie w Linkoping w południowo-zachodniej Szwecji. Awansował krok po kroku – aż do stanowiska wiceprezesa ds. Europy Południowej i Ameryki Północnej, dwóch bardzo ważnych rynków dla firmy.

“Mikael Ohlsson posiada umiejętności wdrażania nowych rozwiązań i jest świetnym ambasadorem kultury IKEA. Jest przygotowany do kontynuacji procesu zmian zapoczątkowanego przez Andersa Dahlviga. Zmiany te pozwolą nam oferować wielu ludziom jeszcze lepsze, dobrze zaprojektowane, funkcjonalne produkty wyposażenia wnętrz w jeszcze niższych cenach i lepszej jakości. Rosnąca konkurencja i kryzys w globalnej gospodarce są także mocnym impulsem by przeanalizować sytuację w naszym biznesie” powiedział Göran Grosskopf, Prezes Ingka Holding BV – spółki matki IKEA Group.

“Podstawowym zadaniem Anders Dahlviga była realizacja projektu ekspansji – 10 zadań na 10 lat. To zadanie zostało wykonane i to w doskonały sposób. Dobrym przykładem jest wzrost liczby sklepów ze 130 do 270 i obrotu z 7.3 miliardów Euro do 21.3 miliardów Euro. Godny uwagi przyrost, przy ciągle spadających cenach sprzedaży o około 2% rocznie” powiedział Göran Grosskopf.
 
Nowy szef koncernu Mikael Olhsson nie ukrywa, że rozbudowa sieci to największe wyzwanie, jakie czeka go w najbliższych miesiącach.

 

***

IKEA posiada ok. 270 sklepów na cłaym świecie, jej obrót w roku finansowym zakończonym 31 sierpnia 2008r. wyniósł 21,2 mld euro. IKEA nie jest spółką giełdową i nigdy nie ujawnia wysokości zysku.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz