DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Wspólna waluta euro już wszechobecna w zachodniej Polsce

Autor:
Źródło:
Data: 2005-02-17


"Le Figaro" z dnia 8 lutego 2005 r., Bernard Osser pisze, że 10 miesięcy po wejściu Polski do Unii europejskiej walutą euro można posługiwać się bez przeszkód, głównie w zachodniej części naszego kraju, która sąsiaduje z Niemcami.

Praktycznie wszystkie sklepy i hotele w tym rejonie Polski akceptują euro. Jeśli chodzi o resztę kraju to większość wielkich sieci handlowych pozwala na przeprowadzanie transakcji w euro, jednak jak przyznają przedstawiciele niektórych z nich, liczba transakcji dokonywanych za pomocą wspólnej waluty europejskiej jest znikoma.
W korespondencji z Polski Bernard Osser wspomina także o zamiarze Polski wejścia do strefy euro w roku 2009 i przytacza raport Komisji Europejskiej stwierdzający, że Polska nie spełni do 2007 roku wszystkich koniecznych kryteriów. Główny problem dotyczy obniżenia deficytu budżetowego poniżej 3% PKB. Minister Jerzy Hausner, zapytany co sądzi na temat raportu, o którym mowa stwierdził, że Bruksela nie docenia możliwości Polski w reformowaniu swojej ekonomii.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz