/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Janusz Zaleski - Głównym Konserwatorem Przyrody

Autor: dja
Źródło: Ministerstwo Środowiska
Data: 2009-04-22


Minister Środowiska Maciej Nowicki wręczył Januszowi Zaleskiemu Podsekretarzowi Stanu w MŚ nominację na stanowisko Głównego Konserwatora Przyrody. Na tę funkcję powołał go z dniem 15 kwietnia premier Donald Tusk.

Janusz Zaleski - Główny Konserwator PrzyrodyJanusz Zaleski - Główny Konserwator PrzyrodyFot. Ministerstwo Środowiska

Janusz Zaleski jest absolwentem Wydziału Leśnego SGGW i SGPiS. Ukończył także Studium Podyplomowe Hodowli Lasu.

Od 1977r. do 1980r. pracował w Instytucie Ekonomiki Leśnej SGGW. W latach 1980-1990 był adiunktem, nadleśniczym terenowym i zastępcą nadleśniczego w Nadleśnictwie Dwukoły. Od 1990 r. do 2001 r. pełnił funkcje nadleśniczego Nadleśnictwa Orneta, a w latach 2001 r. - 2006 r. zastępcy Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych do spraw gospodarki leśnej. W okresie 2006-2007 był dyrektorem Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych. Od 2008r. pełnił w Ministerstwie Środowiska funkcję podsekretarza stanu odpowiedzialnego za leśnictwo.

Był bezpośrednio zaangażowany w przygotowanie najważniejszego szczytu politycznego poświęconego zmianom klimatu - 14 Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu wraz z 4 Sesją Spotkania Stron Protokołu z Kioto (COP 14) i był przewodniczącym polskiej delegacji w trakcie Konferencji.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz