/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Centrozap kontynuuje rozmowy z potencjalnymi inwestorami

Centrozap

Autor: dja
Źródło: Centrozap
Data: 2009-04-22


Centrozap poinformował o zakończeniu pierwszego etapu due diligence Projektu inwestycyjnego w zakresie budowy Zakładu Głębokiej Przeróbki Drewna na terenie Republiki Komi (Rosja).

Zarządy Centrozap SA oraz WoodinterKom GmbH otrzymały od amerykańskiego partnera listę podmiotów zagranicznych poważnie zainteresowanych finansowaniem i realizacją powyższego projektu.

Wyselekcjonowanej spośród nich grupie przekazano pełne memorandum informacyjne i dopuszczono je do drugiego etapu negocjacji. "Po zakończeniu rozmów i roadshow powstanie konsorcjum, które wejdzie kapitałowo do WoodinterKom GmbH z siedziba w Wiedniu, przy założeniu, że Centrozap SA zachowa w spółce 51% pakiet udziałów" - napisano w komunikacie.

Centrozap przewiduje, że ostatecznego zakończenia rozmów i pozyskania pełnego finansowania Projektu w kwocie 140 mln euro można oczekiwać do końca sierpnia bieżącego roku.

Obecnie projekt inwestycyjny realizowany jest na bieżąco zgodnie z planem. Finansowanie inwestycji odbywa się ze środków własnych Centrozapu.

Spółka zależna, CentroWoodKom Sp. z o.o. z siedzibą w Syktywkarze (Komi/Rosja), bezpośrednio realizująca budowę Zakładu Głębokiej Przeróbki Drewna, otrzymała 14 kwietnia pismo Departamentu przemysłu leśnego Ministerstwa Przemysłu i Handlu Federacji Rosyjskiej informujące o włączeniu CentroWoodKom Sp. z o. o. do programu budowy składanych niskopiętrowych domów w technologii drewnianej oraz do programu budowy dróg samochodowych i leśnych na terenie Republiki Komi. Inwestycje te realizowane będą na podstawie Rozporządzenia nr 197 Ministerstwa Przemysłu i Handlu Federacji Rosyjskiej z dnia 30 marca 2009r. zatwierdzającego główne kierunki działalności Rządu Federacji Rosyjskiej do 2012 roku.

W związku z powyższym obydwa programy zamykają pełny cykl inwestycyjny realizowany przez CentroWoodKom Sp. z o.o. z siedzibą w Syktywkarze i będą mogły być realizowane przy wykorzystaniu środków Federacji Rosyjskiej i Republiki Komi.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz